کد خبر: 1309358 A

معاون عمرانی استانداری لرستان تاکید کرد؛

لزوم به روزرسانی تجهیزات راهداری زمستانی در استان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با اشاره به فرسودگی تجهیزات و امکانات بر لزوم به‌روزسانی تجهیزات راهداری استان تاکید کرد.

لزوم به روزرسانی تجهیزات راهداری زمستانی در استان

به گزارش ایلنا، احمدرضا دالوند در طرح زمستانه پلیس و دستگاه‌های امدادی و خدمت‌رسان در محل ستاد فرماندهی انتظامی استان با اشاره به لزوم توجه جدی به نقاط حایز اهمیت استان، خاطرنشان کرد: لرستان کریدور اصلی شمال به جنوب و غرب به شرق است و مسیر اصلی جاده های ترانزیتی از این استان عبور می کند، که این امر ضرورت انجام اقدامات لازم در طرح های زمستانی را افزایش می دهد.

وی افزود: برخی نقاط و گردنه‌ها همچون رازان، گله بادوش و زاغه هر ساله بارش برف در این مسیرها زیاد است و منجر به مشکلاتی در تردد می‌شود که باید این مسیرها که عمدتا در نقاط محروم هستند همیشه باز باشند تا مشکلی برای هموطنان ایجاد نشود.

معاون عمرانی استاندار لرستان با اشاره به بارش‌های سال گذشته، عنوان کرد: در سال‌های گذشته به دلیل بارش‌های باران و برف به صورت مقطعی، جاده‌ها بسته می‌شد که مشکلاتی را برای مسافران و خودروها ایجاد می‌کرد که نیازمند این هستیم با آمادگی کامل در این مسیرها و جاده‌ها حضور پیدا کرده و تلاش کنیم حادثه ناگواری برای هموطنان رخ ندهد.

دالوند با اشاره به بازدیدهای سال‌های گذشته از مسیر جاده‌های استان، بیان کرد: نیاز است هر کدام از دستگاه‌هایی که در این طرح حضور دارند هماهنگی بیشتری با یکدیگر داشته و از امکانات و تجهیزات هم بخوبی استفاده کرده و هم افزایی جهت ارائه خدمت به مسافران و هموطنان داشته باشند.

وی با اشاره به فرسودگی تجهیزات و امکانات و لزوم به‌روزسانی تجهیزات، تصریح کرد: عمده کار شما به وسیله این تجهیزات و امکانات انجام می‌گیرد و چنانچه خلأ وجود داشته باشد در امدادرسانی در مسیرها دچار مشکل خواهیم شد و حتما دستگاه‌های خدمات‌رسان و امدادی لازم است که تجهیزات و امکانات خود را به‌روز کنند.

دالوند گفت: هشت هزار کیلومتر آزادراه و بزرگراه و پنج هزار کیلومتر راه های فرعی و روستایی در لرستان وجود دارد که باید برای حفظ و نگهداری این محورها تلاش کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با اشاره به وجود نقاط حادثه خیز در استان افزود: اعتبارات خوبی هم در این زمینه پیش بینی شده است و راهداری و راه و شهرسازی با تمام توان در تلاش برای حذف این مسیرها هستند.

انتهای پیام/
به روزرسانی تجهیزات راهداری زمستانی در لرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر