کد خبر: 1302610 A

در گفت‌وگو با ایلنا عنوان شد؛

تجمع کارگران قزوین صنفی است/ کارگران واحدهای تولیدی خواستار اصلاح حقوق‌ها شدند

دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین گفت: کارگران تعدادی از واحدهای تولیدی قزوین به دلیل مسائل صنفی و عدم همخوانی درآمد و هزینه تجمع کرده و خواستار اصلاح حقوق شدند.

تجمع کارگران قزوین صنفی است/ کارگران واحدهای تولیدی خواستار اصلاح حقوق‌ها شدند

عیدعلی کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین با اشاره به تجمع کارگران برخی از واحدهای تولیدی استان گفت: کارگران واحدهای تولیدی بهمن دیزل و لوازم خانگی پارس در چند روز گذشته به دلایل صنفی و در محوطه واحدهای تولیدی جمع شدند و اعتراض آن‌ها سیاسی نبود.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین ادامه داد: اصل قضیه این است که حقوق‌ها و درآمد کارگران با هزینه‌ها همخوانی ندارد و با تورم موجود جوابگو نیست.

وی عنوان کرد: خواسته و مطالبه کارگران حقوق متناسب با شرایط اقتصادی و بازنگری در طرح طبقه بندی است.

این فعال کارگری بیان کرد: نداشتن تشکل‌های کارگری در واحدهای تولیدی هم یکی از دلایلی است که اعتراض کارگران را به دنبال دارد، در هفته کارگر و با حضور مسئولین کشوری بر این امر تاکید شد اما همچنان به نتیجه نرسیده است.

وی ادامه داد: با داشتن تشکل صنفی به جای اینکه تمام کارگران جمع شوند، نمایندگان آن‌ها مطالبات را پیگیری می‌کنند که روند رسیدگی را تسهیل می‌کند.

کریمی اظهار کرد: کارگران این واحدهای تولیدی عقب‌ماندگی حقوق نداشتند و مطالبه آن‌ها اصلاح حقوق‌ها است، درحال حاضر کارگر حتی اگر ربات باشد و هزینه‌ای نداشته باشد بعد از چند سال کار همچنان توان اجاره و رهن یک خانه  را نخواهد داشت و خرید خانه هم به آرزویی دست نیافتنی تبدیل شده است.

وی تاکید کرد: انتظار داریم مسئولین تخصصی برخورد کنند و با جلسات شورای عالی کار با درنظر داشتن تورم، خط فقر و سایر موارد تصمیم بگیرند تا فاصله طبقاتی و همچنین شکاف بین درآمد و هزینه کاهش پیدا کند.  

انتهای پیام/
استان قزوین حقوق خط فقر درآمد شرایط اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر