کد خبر: 1302383 A

روند مرمت پل تاریخی خاتون کرج در حال انجام است

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز از ادامه روند مرمت پل خاتون و اتمام ساخت سازه‌های نگهبان برای این پل خبر داد.

روند مرمت پل تاریخی خاتون کرج در حال انجام است

به گزارش ایلنا از البرز، فریدون محمدی در ارتباط با مرمت پل خاتون در کرج اظهار کرد:  امسال پس از انعقاد قرارداد با یکی از بهترین شرکت‌های مرمت بناهای تاریخی در کشور، فعالیت در این پل آغاز شد. کار در مرحله اول در پایه‌ها آغاز شد که بیشترین تمرکز بر نجات‌بخشی پایه‌ها و  هدایت آب بود. 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز مرحله دوم را ایجاد سازه نگهبان عنوان کرد و گفت: این سازه بزرگ فلزی ساخته شده و برای حفظ بنا در حال نصب بر روی بدنه است. 

محمدی مرحله بعد از نصب سازه نگهبان را مرمت و ایجاد طاق و دیگر اقدامات مرمتی دانست و افزود: بنابراین مراحل مختلف اجرایی پروژه در حال انجام است. 

او مدت زمان لازم برای اتمام مرمت این پل را بنابه نظر پیمانکار حداقل دو سال عنوان کرد و ادامه داد: تا کنون کمتر از یک‌ میلیارد برای این اقدامات هزینه شده و تا این مرحله مشکلات اعتباری نداشته‌ایم. وزارت و استانداری نیز با توجه به اهمیت این پل عزم خود را برای حل مشکلات اعتباری آن جزم کرده‌اند.

انتهای پیام/
پل خاتون (دختر)
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر