کد خبر: 1292056 A

در استودیو ایلنا عنوان شد/ قسمت سوم

تولیدنگر بودن از ضروریات سیاست‌گذاری اقتصادی کشور است+فیلم

رئیس انجمن قطعه‌سازان خودروی استان قزوین گفت: اگر تولیدنگر باشیم و سیاست‌گذاران اقتصادی به این موضوع توجه کنند به پیشرفت می‌رسیم، چین و کشورهای اروپا با این روش راه ترقی و پیشرفت را طی کردند و با تکنولوژی و آموزش به ارزش بالاتر رسیدند، ما هم باید یک روز این راه را آغاز کنیم که آن روز می‌تواند امروز باشد.

تولیدنگر بودن از ضروریات سیاست‌گذاری اقتصادی کشور است+فیلم

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، حسن زارع‌نژاد با حضور در برنامه گفت‌وگو محور ضلع سوم با اشاره به میزان اهمیت بخش خصوصی به قطعه‌سازان گفت: اهمیت را خود ما با تولیداتمان ایجاد می‌کنیم، اینطور نیست کسی به ما اهمیت دهد، خود ما سرمایه‌گذاری، طراحی و تولید می‌کنیم و به همین قانعیم و افتخار می‌کنیم توانسته باشیم قطعاتی تولید کنیم که به درد کشور بخورد.

رئیس انجمن قطعه‌سازان خودروی استان قزوین ادامه داد: در گذشته قطعات مورد نیاز از خارج وارد می‌شد اما در حال حاضر کشور از نظر اقلام تولیدی بی نیاز شده و پیشرفت زیادی داریم، برخی کشورها از تحریم‌ها فلج شده‌اند اما مردم ایران دلسوز و زخمت‌کش هستند و کار می‌کنند تا کشور را بی نیاز کنند.

وی عشق به وطن و بی نیازی کشور در حد توان را دلیل اصلی فعالیت در شرایط تولیدی سخت دانست و گفت: همین افتخار برای ما بس است  که کشور را به سمت بی نیاز شدن پیش می‌بریم و در این راستا مشکلات را به جان می‌خریم و می‌جنگیم تا موانع رفع شود و به پیشرفت برسیم.

حل مشکل صنایع با مصوبات شورای گفت‌وگو

این فعال اقتصادی استان قزوین با اشاره به فعالیت در کارگروه و کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی و شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی عنوان کرد: در این کمیسیون مشکلات مختلف واحدهای تولیدی از جمله مسائل مالی و گرفتاری‌های خاص پیش بینی نشده مطرح می‌شود و این مشکلات پس از کارشناسی و جمع بندی به عنوان پیشنهاد در شورای گفت‌وگو مطرح می‌شود و از این طریق مسایلی که قابل رفع در استان باشد مصوب می‌شود و به این روش مصوباتی داشته‌ایم.

زارع‌نژاد ادامه داد: مسائل غیرقابل حل در استان به عنوان پیشنهاد به تهران ارسال می‌شود و قابلیت تبدیل شدن به شبه قانون را دارد تا جایگزین قوانین ضد تولید شود، در مجموع شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی قدم‌های بسیار بزرگی داشته و مصوبات خوبی در سطح کشوری مطرح کرده که راهگشا بوده است.

وی درباره میزان حمایت نهادهای مختلف از بخش خصوصی اظهار کرد: در حد استانی فعالیت‌هایمان را داریم و در سطح مدیریت کلان استان انتظار همکاری بیشتری داریم؛ البته برخی مسائل در رابطه با صنعت قطعه‌سازی کشوری است و در این راستا هم مشکلات در حضور مدیران عامل خودروسازی مطرح و تا حد توان برطرف می‌شود که حل مشکل طلب قطعه‌سازان از خودروسازان از جمله آن‌ها است و چند راه حل در این باره مطرح شده است.

 

انتهای پیام/
حجم ویدئو: 74.65M | زمان ویدئو: 00:11:33
استان قزوین چین قطعه سازان اروپا سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر