کد خبر: 1289569 A

برپایی نمایشگاه صنایع دستی و تولیدات دانشگاهیان «چرتکه» در دانشگاه شیراز

نمایشگاه صنایع دستی و تولیدات دانشگاهیان با نام «چرتکه»، به‌صورت حضوری در دانشگاه شیراز برپا می‌شود.

برپایی نمایشگاه صنایع دستی و تولیدات دانشگاهیان «چرتکه» در دانشگاه شیراز

به گزارش ایلنا، مهدی مؤمن‌زاده، مدیر فرهنگی دانشگاه شیراز، گفت: در راستای تحقق شعار سال «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین»، نمایشگاه صنایع دستی و تولیدات دانشگاهیان به نام «چرتکه»، برای چهارمین سال پیاپی از سوی معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه شیراز، با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در بازه‌ی زمانی 2 تا 4 آبان‌ماه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین ادوار در زندگی هر فرد، دوران دانشجویی است، اظهار کرد: دوران دانشجویی یکی از راه‌های ساختن آینده برای نسل جوانی است که این مسیر را انتخاب می‌کند و این‌گونه است که دانشگاه به محلی پویا و با نشاط و سرشار از انرژی جوانی بدل می‌گردد. در این فضا بهتر است دانشجویان تنها به علم‌آموزی اکتفا نکرده و ضمن استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و علمی موجود در دانشگاه، مهارت‌های جدیدی را کسب نموده و از پرورش استعدادهای خود غافل نگردند.

مؤمن‌زاده افزود: یکی از مهارت‌های مهم که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته و اهمیت بسزایی یافته، مهارت کسب‌وکار و کارآفرینی است؛ بازارچه تولیدات و صنایع دستی دانشگاهیان «چرتکه»،  به‌دنبال آن است تا ضمن آموزش مهارت‌های عمومی کسب‌وکار، الفبای راه‌اندازی کسب‌وکار، فروش و بازاریابی به دانشجویان، فرصتی فراهم آورد تا دستاوردها و تولیدات خود را در میان دانشگاه‌های سطح منطقه‌ی 7 کشور عرضه کرده و به فروش رسانند.

مدیر فرهنگی دانشگاه شیراز ازجمله اهداف برگزاری این نمایشگاه را ایجاد اشتغال برای دانشجویان، فرهنگ‌سازی خانواده پایدار با تأکید بر ترویج کسب‌وکار و اشتغال دانشجویان، ارتقای نشاط اجتماعی بین دانشجویان، بروز توانمندی‌های تولیدی دانشجویان، آشنایی دانشجویان با فرصت‌های اشتغال و کارآفرینی، تقویت وضعیت اقتصادی قشر دانشجو، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از طریق توسعه و تقویت کارآفرینی دانشجویان،‌ ایجاد بستر مناسب برای ارتقای محصول و جذب سرمایه‌گذار و افزایش بازدهی دانشجویان مشغول به فعالیت‌های تولیدی مطرح کرد.

وی اعلام کرد: این نمایشگاه در بازه‌ی زمانی ۲تا ۴آبان‌ماه در پردیس دانشگاه شیراز (روبه‌روی معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه شیراز)، با حدود ۱۰۰غرفه و ۴هزار محصول از دانشگاهیان اعم از هیأت‌علمی، دانشجو و کارمند از دانشگاه‌های شیراز، آزاد شیراز، هنر شیراز، غیرانتفاعی زند، یاسوج، اقلید، فسا، سازمان فنی حرفه‌ای، شرکت همیارنت و مؤسسه‌ی تعالی جوان فردا (به‌عنوان نماینده‌ی سازمان‌های مردم‌نهاد اداره‌ی کل ورزش و جوانان فارس) برپا خواهد شد.

مدیر فرهنگی دانشگاه شیراز افزود: همزمان با برگزاری نمایشگاه، کارگاه‌هایی چون: اصول حرفه‌ای شرکت در نمایشگاه، آشنایی با شتاب‌دهنده‌ها و اکوسیستم نوآوری و مدیریت کسب‌وکار، نوآوری در علوم انسانی و نوآوری در علوم مهندسی برگزار خواهد شد.

مراسم افتتاحیه‌ نمایشگاه چرتکه، روز دوشنبه ۲آبان ۱۴۰۱، ساعت ۹صبح برگزار خواهد شد و این نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۰صبح تا ۸شب برپا خواهد بود.

انتهای پیام/
اشتغال دانشجو صنایع دستی علوم تحقیقات و فناوری نمایشگاه صنایع دستی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر