کد خبر: 1286350 A

مدیرعامل شرکت گاز فارس خبرداد؛

سمینار بین‌المللی مدیریت انرژی و کربن در شیراز برگزار می‌شود

مدیرعامل شرکت گاز فارس از برگزاری سمینار بین‌المللی مدیریت انرژی و کربن با حضور مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و رؤسای شرکت‌های گاز سراسر کشور در روزهای ۲۶ و ٢٧ مهرماه در شیراز خبرداد.

سمینار بین‌المللی مدیریت انرژی و کربن در شیراز برگزار می‌شود

به گزارش ایلنا، علی اکبر میدانشاهی در نشست خبری گفت: استان فارس با شناسایی منابع انتشار کربن و مدیریت آن  موفق به دریافت گواهینامه بین‌المللی شد و به زودی استاندارد این روش مدیریت تدوین و موفق خواهیم شد برای نخستین بار در خاورمیانه به این مهم دست یابیم.

وی با اشاره به اینکه دبیرخانه مرکزی مدیریت انرژی کربن در شرکت ملی گاز خواهد بود، ابراز کرد: برای هر مترمرکعب گاز برنامه ریزی داریم و با استفاده از ظرفیت‌ها و پیشنهادات سایر استان‌ها، الگوی مدیریت موفق کربن را به کشور ارائه خواهد کرد.

 به  گفته وی در این سمینار پیرامون آخرین دستورالعمل‌ها و فرآیندها که منجر به مدیریت انرژی، انتشار کربن و آلاینده‌ها می‌شود، مطالبی نیز ارائه خواهد شد.

میدانشاهی در بخش دیگری از سخنان خود به فرا رسیدن فصل سرما و افزایش مصرف گاز به ویژه در  بخش خانگی، اشاره و خاطرنشان کرد: در حوزه تامین گاز خانگی هیچ محدودیتی نداریم اما برابر برنامه ریزی‌های شرکت ملی گاز ایران، محدود سازی مصرف انرژی در صنایع بزرگ از جمله پتروشیمی‌ها، کارخانجات سیمان و پالایشگاه‌ها را دنبال خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت گاز فارس  گفت: در استان فارس به دلیل عبور خطوط اصلی انتقال گاز قطعا دغدغه‌ای بابت توزیع گاز در شبکه وجود ندارد اما برای اینکه سایر مصرف کنندگان کشور به ویژه در مناطق سردسیر دچار قطعی گاز نشوند، برخی محدودیت‌ها را اعمال خواهیم کرد و حتی تعیین سوخت دوم را نیز پیش‌بینی کرده‌ایم.

میدانشاهی افزود: از مصرف کنندگان خانگی و سایر صنوف صنعتی و تجاری تقاضا داریم با بهبود مصرف و استفاده بهینه، شرکت گاز را همراهی کنند.

وی تاکید کرد: خط قرمز ما عدم قطعی گار در بخش خانگی است.

میدانشاهی  با تاکید بر اینکه شرکت گاز با بهره مندی از توان تخصصی بالا و اخذ بودجه‌های لازم در حوزه گازرسانی با قدرت به پیش می‌رود، عنوان کرد: برخی حاشیه‌ها منجر به ایجاد کندی در روند کار می‌شود که امید است در این بخش نیز با همکاری دیگر سازمان‌ها بتوانیم در عرصه گازرسانی فعال تر از گذشته عمل کنیم.

مدیرعامل شرکت گاز فارس در بخش دیگری از سخنان خود از همچنین به مبحث رعایت نکات ایمنی در حوزه مصرف گاز و وسایل گاز سوز در ایام پیش رو اشاره و خاطرنشان کرد: اگرچه در مرگ خاموش و گازگرفتگی با کاهش آمار رو به رو هستیم اما در حوادث ناشی از استفاده از گاز و اتش سوزی شاهد حوادث دلخراشی هستیم.

میدانشاهی بیان کرد: استفاده از وسایل گاز سوز استاندارد، چک کردن دودکش قبل از روشن کردن بخاری، استفاده از شلنگ‌های استاندارد و عدم کاهش قطر دودکش‌ها از جمله نکتت ایمنی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه در بخش تعرفه، تا امروز افزایش قیمت گاز نداشته‌ایم و به نظر می‌رسد طرحی هم در این خصوص وجود ندارد، ابراز کرد:در حوزه صنعت نیز قیمت‌ها سال گذشته تغییراتی داشت اما امسال قیمت‌ها تثبیت شده و باقی خواهد ماند.

میدانشاهی تصریح کرد: شرکت گاز فارس، گاز را به صورت رایگان به درب برخی کارخانه و صنایع برده اما تمایلی برای استفاده از آن نشان داده نشده است و به دنبال آسیب شناسی و واکاوی این موضوع هستیم.

 مدیرعامل شرکت گاز فارس با اشاره به افزایش بودجه یک هزار میلیارد تومانی شرکت گاز استان به بیش از دو هزار میلیارد تومان گفت: از ١١٦ شهر استان فارس، ١١١ شهر دارای گاز است و درصد بهره مندی خانوار شهری از گاز به ٩٩.٤ درصد می‌رسد.

انتهای پیام/
انرژی ایران شرکت ملی گاز کربن گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر