کد خبر: 1285452 A

به مناسبت هفته وحدت؛

آیین و آداب رسوم اقوام ایرانی در قزوین به نمایش گذاشته می‌شود

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی قزوین از برگزاری جشنواره اقوام ایرانی و نمایشگاه صنایع دستی در استان قزوین خبر داد.

آیین و آداب رسوم اقوام ایرانی در قزوین به نمایش گذاشته می‌شود

به گزارش ایلنا، احمد خورگامی با اشاره به جشنواره اقوام ایرانی گفت: جشنواره اقوام ایرانی به مناسبت هفته وحدت  از هجدهم تا بیست و دوم مهر ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی قزوین برگزار می‌شود.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی قزوین افزود: این جشنواره با هدف معرفی و نمایش آداب و رسوم و آیین‌‌های ویژه اقوام ایرانی برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: در کنار این جشنواره، نمایشگاه صنایع ‌دستی و سوغات و هدایا با حضور  99 مشارکت کننده از استان‌های قزوین، زنجان، همدان، آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، گیلان، مازندران، خراسان شمالی، تهران و البرز برگزار خواهد شد.

این مسئول ضمن اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره و نمایشگاه تصریح کرد: این جشنواره و نمایشگاه با هدف ایجاد بستر مناسب به منظور آشنایی هرچه بیشتر مردم با سوغات و هدایای استان‌های مشارکت کننده نمایشگاه، معرفی توانمندی‌های مناطق مختلف کشور در زمینه صنایع دستی و آشنایی بازدیدکنندگان با فرهنگ آداب و سنن مناطق استان‌های مشارکت کننده برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: همچنین برنامه‌های موسیقی سنتی قوم‌های مختلف کشور، موسیقی محلی، نمایش‌های آیینی اقوام و شاد نیز در مدت برگزاری این جشنواره و نمایشگاه به اجرا در خواهد آمد.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان قزوین افزود: این جشنواره و نمایشگاه در مدت برگزاری از ساعت 15 تا 21 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی استان قزوین جهت بازدید عموم و همشهریان گرامی دایر خواهد بود.

انتهای پیام/
آذربایجان شرقی استان قزوین اصفهان نمایشگاه صنایع دستی اقوام ایرانی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر