کد خبر: 1274478 A

در یک سال گذشته صورت گرفت؛

مرمت 40 بنای تاریخی در استان قزوین

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین از مرمت 40 بنای تاریخی در استان قزوین به صورت مشارکتی و از محل اعتبارات اداره کل میراث فرهنگی استان خبر داد.

مرمت 40 بنای تاریخی در استان قزوین

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، علیرضا خزائلی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه مرمت آثار تاریخی استان گفت: بقعه امامزاده حسین، مسجد جامع عتیق، دولت خانه صفوی، دژ سمیران طارم سفلی و قلعه حسن صباح الموت از جمله طرح‌های مهمی است که مرمت آن‌ها از محل اعتبارات اداره کل میراث فرهنگی صورت گرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین ادامه داد: مرمت بناهای تاریخی در استان با اولویت بندی انجام می‌شود؛ همچنین مرمت تعدادی از خانه‌ها و سراهای تارخی هم با مشارکت مالک بنا انجام شده است.

وی عنوان کرد: واگذاری به صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی قزوین هم یکی از روش‌هایی است که از آن برای مرمت بخشی از بناها از جمله خانه‌های تاریخی و گرمابه‌ها به کار گرفته شده است.

خزائلی گفت: احیا و ساماندهی دولتخانه صفوی قزوین در کنار مرمت بتاها در اولویت قرار دارد و با تخصیص اعتبار از محل سفر رئیس جمهور ساماندهی این مجموعه سرعت گرفته است.

انتهای پیام/
آثار تاریخی استان قزوین گردشگری و صنایع دستی مسجد جامع بناهای تاریخی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر