کد خبر: 1256590 A

در دیدار سفیر ژاپن با استاندار عنوان شد؛

سمنان آماده میزبانی از سرمایه گذاران و شرکت های ژاپنی است

️استاندار سمنان در دیدار با سفیر ژاپن در جمهوری اسلامی ایران بر اعلام آمادگی این استان مبنی بر میزبانی از شرکت ها و سرمایه گذاران ژاپنی تاکید کرد.‌

 سمنان آماده میزبانی از سرمایه گذاران و شرکت های ژاپنی است

به گزارش ایلنا از سمنان، سید محمد رضا هاشمی استاندار سمنان در دیدار با ایکا واکازوتوشی سفیر ژاپن در جمهوری اسلامی ایران که شامگاه سه شنبه ۲۸ تیرماه به میزبانی دفتر استاندار برگزار شد، گفت: استان سمنان با قابلیت های فراوان گردشگری، صنعتی و معدنی آماده میزبانی از سرمایه گذاران و شرکت های ژاپنی بوده و در این راستا از هیچ نوع همکاری دریغ نخواهد کرد.

وی در ادامه با اشاره به موقعیت جغرافیایی و تنوع زیست محیطی استان گفت: استان سمنان بعنوان ایرانی کوچک، دارای قابلیت های فراوانی بوده و در بسیاری موارد بعنوان استان نخست کشور مطرح است.‌

هاشمی در این دیدار ضمن دعوت از سفیر ژاپن به منظور بازدید از موقعیت‌های خاص گردشگری، صنعتی و معدنی استان بر ضرورت همکاری‌های فی‌مابین استان سمنان و کشور ژاپن تاکید کرد و افزود: با توجه به وجود ظرفیت ها و پتانسیل های بسیار در استان از یک سو و تراکم مراکز صنعتی و ... در استان‌های همجوار تهران، استان سمنان می‌تواند مکانی مناسب بمنظور سرمایه گذاری خارجی در ایران باشد.‌

ایکا واکازوتوشی سفیر ژاپن در جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار با اظهار خوشحالی از سفر به استان سمنان هدف خود را از این سفر دیدار با استاندار ، آشنایی بیشتر با استان سمنان و همکاری های مشترک‌ میان استان و کشور ژاپن اعلام کرد و افزود: در این سفر از سوی دولت و ملت ژاپن‌، دستگاه مامو‌گرافی که در درمان سرطان کاربرد فراوان دارد به مجموعه خیریه راه آسمان در سمنان اهدا خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به شناخت خود از ظرفیت‌های غنی استان سمنان، اظهار امیدواری نمود که این سفر بتواند در تعاملات دوسویه و همچنین سرمایه گذاری ژاپن در بخش های مختلف از جمله خودرو سازی، کشاورزی و ... در استان سمنان موثر واقع شود.‌

استقبال از سرمایه‌گذاری خارجی در شهرک‌های صنعتی استان سمنان/ اولویت صنایع کم اب بر ، خلاق و دانش بنیان است

محمدرضا باقری مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان به استقبال از سرمایه‌گذاری خارجی یا مشترک تاکید و تصریح کرد: سرمایه‌گذاران در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان مورد حمایت قرار می‌گیرند.

 محمدرضا باقری با اشاره به مزیت‌های سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی استان سمنان یادآور شد: شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان به دلیل‌ نزدیکی با پایتخت شرایطی کم نظیری را برای سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی فراهم کرده است.

وی بیان کرد: شرایط شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان به گونه‌ای است که سرمایه‌گذاران با هر شاخه از فعالیت‌های تولیدی غیرآلاینده بتواند مکان مناسب برای احداث واحد صنعتی خود انتخاب کنند.

باقری به اولویت‌های راهبردهای شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان اشاره و خاطرنشان کرد: از جمله این اولویت‌ها فراهم کردن حضور سرمایه گذاران در صنایع کم آب‌‌بر، هایتک و دانش‌بنیان است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان تأکید کرد: باتوجه به نگاه مجموعه مدیران استانی به ویژه استاندار به سرمایه‌گذاری و تولید فرصت مغتنم برای توسعه صنعتی و ایجاد اشتغال در استان است.

انتهای پیام/
استانداری سمنان سفیر ژاپن در ایران شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر