کد خبر: 1246525 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با اشاره به تکمیل خانه خلاق سعدالسلطنه در آینده نزدیک گفت: فعالین و گروه‌های فرهنگی دارای ایده نو و خلاقانه می‌توانند در این مکان حضور یافته و با ارائه مدل اولیه زمینه جذب سرمایه گذار را فراهم کنند، البته درحال حاضر فعالین فرهنگی قزوین هنوز نگاه خلاقانه ندارند و نیاز داریم خلاقیت در این حوزه تقویت شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، محمدحسین فائزی در اختتامیه رویداد "فکرینو" که عصر امروز در نگارخانه استاد محصص اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، گفت: توجه به بوم کسب و کار و نگاه مبتنی بر بازار و جذب مشتری در فعالیت‌های فرهنگی از اهمیت بالایی برهوردار است و این رویداد در همین راستا شکل گرفت و اجرای رویدادهای مشابه برای گروه‌های مختلف هم در دستور کار قرار دارد و برای آن‌ها برنامه ریزی شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین تاکید کرد: ما در عرصه فعالیت فرهنگی با مشکل سرمایه مواجه نیستیم، بلکه ایده و طرح نو کم داریم، با داشتن فعالیت‌های نوآورانه و مبتنی بر بوم کسب و کار می‌توان جذب سرمایه هم داشت.

وی با اشاره به اهمیت نگاه نو به مسائل فرهنگی گفت: از فعالین و گروه‌هایی که ایده خود در حوزه فرهنگ را در قالب خلاقانه و نوآورانه به مرحله اجرا برسانند حمایت مادی و معنوی خواهد شد و دوره‌های تخصصی و مشاوره برای آن‌ها ارایه می‌شود.

"فکرینو" به عنوان اولین دوره ترکیبی کارآفرینی و نوآوری با حضور تعدادی از فعالین فرهنگی و رسانه و با همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری بنیاد نخبگان استان برگزار شد.

گروه‌های مختلف و فعالین فرهنگی و قرآنی و رسانه در این رویداد با اصول عام خلاقیت و نوآوری و بوم کسب و کار آشنا شدند و در قالب کارگاهی ایده‌های مختلفی را طراحی کردند.

انتهای پیام/
استان قزوین خلاقیت سرمایه فرهنگ و ارشاد اسلامی کسب و کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر