کد خبر: 1246126 A

استاندار قزوین:

استاندار قزوین گفت: یکی از مصوبات سفر رئیس جمهور به استان راه اندازی شهرک صنفی است که متولی آن شرکت شهرک‌های صنعتی است و اگر ایده مورد نظر پیاده شود، اولین شهرک صنفی مدرن با مجوز شرکت شهرک‌های صنعتی در کشور اجرایی می‌شود و می‌تواند پیشران خوبی برای پیشرفت اقتصادی استان باشد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، محمدمهدی اعلایی در همایش روز ملی اصناف اظهار کرد: در استان قزوین هر هفته یکشنبه‌ها جلسه ستاد تنظیم بازار و کارگروه‌های مشترک دیگری با حضور مدیران اصلی و ارشد دستگاه‌های اجرایی برگزار و برای بسیاری از موضوعات و مسائل اصناف تدبیر و برنامه ریزی می‌شود.

استاندار قزوین با بیان اینکه مایل هستیم حضور اصناف در تصمیم سازی‌ها بیشتر از گذشته باشد، گفت: استان قزوین یکی از استان‌های دارای پیشنیه تاریخی در حوزه کسب و کار و تجارت و یکی از ارکان اقتصادی کشور بوده است، ولی امروز احساس می‌شود در حوزه تلاش، برنامه ریزی و مشارکت نسبت به برخی از استان‌های کشور ضعیف است و اتاق اصناف استان نیازمند ورود نیروهای جوان، خوش فکر و خلاق است.

وی افزود: از هزاران واحد صنفی که در سال‌های گذشته به دلیل مسائل و مشکلات کرونا و همینطور مردمی سازی یارانه‌ها زندگی خود و فضای بازار را مدیریت کردند، تشکر می‌کنیم و در کنار تمامی دغدغه و مشکلات این حوزه نباید از این خدمات چشم پوشی کرد.

نماینده عالی دولت در استان قزوین عنوان کرد: نتیجه تلاش اصناف در موضوعاتی که متأثر از کرونا و مردمی سازی یارانه‌ها بود کاملا ملموس است و در استان این موضوعات به خوبی مدیریت شده و اصناف نگذاشتند در این زمینه‌ها مسئله‌ای ایجاد شود.

وی با بیان اینکه در سطح استان با توجه به ظرفیت های فوق العاده موجود به دنبال ایجاد ثبات، آرامش و امنیت اقتصادی هستیم، اضافه کرد: گردشگری یکی از ظرفیت‌های فوق العاده استان است که می‌تواند مصرف کننده‌های جدیدی را برای بازار به همراه داشته باشد و باید از این ظرفیت فوق العاده به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.

اعلایی با بیان اینکه البته برای تحقق این مهم باید زیرساخت‌های موجود و اقدامات مختلف طراحی و عملیاتی شود، افزود: رویدادسازی یکی از ظرفیت‌های جذاب گردشگری است که در استان تا به امروز در این زمینه اقدام جدی نشده است و باید از روزها و مناسبت‌های منحصر به فرد استان مانند روز ۵۰ بدر استفاده کرد.

انتهای پیام/
ایران تجارت رئیس جمهور مشکلات برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر