کد خبر: 1245885 A

استاندار لرستان:

استاندار لرستان گفت: آیین نامه اجرایی مسکن طرح فرزندآوری به زودی ابلاغ و ۲۰۰ متر به خانواده‌های دارای شرایط واگذار می‌شود.

به گزارش ایلنا، در جلسه قرارگاه جمعیت و خانواده با بیان اینکه باید در حوزه فرهنگی امر ازدواج و فرزندآوری تلاش شود اظهار کرد: بحث رشد جمعیت عارضه‌ای است که همه دنیا را فرا گرفته است و غرب بعد از ۳۰۰ سال به رشد منفی دچار شد و برای ما بعد از ۳۰ سال باید در این راستا چاره جویی شود.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در این خصوص هشدار داده‌اند اظهار داشت: در برخی کشورها ساز و کار کاهش رشد جمعیت فراهم شده است و نهاد خانواده و قداست آن و پاکی نسل بر اساس اعتقادات دینی در کشور مورد توجه قرار دارد.

استاندار لرستان ادامه داد: در این راستا باید قدم‌های اساسی برداشته شود و خوابگاه‌های متاهلی در اولویت قرار گیرد و طرح های پژوهشی در جهت کندی رشد جمعیت در شهرستان‌های استان در اولویت قرار گیرند.

زیویار با بیان اینکه  طی سال‌های گذشته تسهیلات و امکاناتی در راستای فرزند آوری به خانواده ها پرداخت می‌شود افزود: تسهیلاتی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان به افراد پرداخت می‌شود.

 استاندار لرستان با اشاره به طرح فرزند آوری بیان کرد: در شرایط کنونی تسهیلات خرید خودرو مشوق خوبی نیست و باید زیرساخت‌های قانونی اصلاح شود و در بحث مسکن قانون تصویب شده و قابل اجرا است و تلاش می شود که زیرساخت‌ها به زودی انجام شود.

وی ادامه داد: همه باید در امر فرزند آوری و حمایت از ازدواج پیشقدم باشند و محتواهایی تولید شود که دغدغه‌های افراد کم شود و مشوق‌ها مکمل هستند.

استاندار لرستان با بیان اینکه این امر یک موضوع فرهنگی است گفت: باید در حوزه فرهنگی امر ازدواج و فرزندآوری تلاش شود.

انتهای پیام/
ابلاغ آیین نامه اجری مسکن طرح فرزن آوری در لرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر