کد خبر: 1245504 A

معاون دادگستری خبر داد؛

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی گفت: سال گذشته ۶۵٢ جلسه در حوزه صنعت و تولید بدون تشکیل پرونده انجام شد که خروجی آن حل مشکلات ۶۱۰ واحد تولیدی در استان بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، سید امیر مرتضوی در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: سال ٩٩ میزان اشتغال زندانیان این استان فقط ۲۲ درصد بود که این میزان در پایان سال ۱۴۰۰ به ۷۴ درصد رسید. 

وی افزود: سال گذشته در حوزه اقتصاد مقاومتی در کشور رتبه اول را کسب کردیم و ۶۵۲ جلسه در حوزه صنعت و تولید بدون تشکیل پرونده با ۲ هزار و ۱۱۲ مصوبه تشکیل شد که خروجی آن حل مشکلات ۶۱۰ واحد تولیدی در استان بود و قضات هم ۶۸۱ بازدید از واحدهای تولیدی انجام دادند.

مرتضوی تصریح کرد: در حوزه اقتصاد مقاومتی و تامین کالاهای اساسی و ارزاق عمومی، وضعیت نانوایی‌ها و توزیع نهاده‌های دامی ۱۰ جلسه با ۴۳ مصوبه برگزار شد و آسیب‌شناسی لازم صورت گرفت و در سایر حوزه‌ها نیز سال گذشته بدون تشکیل پرونده، ۲۰۰ مورد مشکل رسیدگی شد.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی عنوان کرد: باید مکانی برای جانمایی تجمعات و طرح مطالبات قانونی شهروندان در نظر گرفته شود و این موضوع را باید از دادستانی پیگیری کرد.ضمن اینکه  مطالبات مردم از دستگاه‌ها و نهادهای خاص باید به صورت مکتوب اعلام شود تا رسیدگی لازم از طریق سازمان بازرسی و دستگاه‌های مرتبط صورت پذیرد.

وی  با بیان این مطلب که در بیان مطالبات، تجمع و تحصن چاره کار نیست و باید به دنبال راهکارهای نتیجه بخش بودگفت:برای برگزاری تجمعات قانونی باید مجوز از سوی فرمانداری صادر شود و باید بین تجمعات هدفمند و قانونی با تجمعات تخریبی و اغتشاش تفکیک قائل شد.

مرتضوی در باره برنامه‌های بزرگداشت هفته قوه قضاییه در خراسان رضوی اظهارکرد: از اول تیرماه هفته قوه قضاییه آغاز می شود که بازدید از پارک علم و فناوری استان و نشست جمعی از قضات با فعالان حوزه صنعت، تولید و فناوری از برنامه هایی است که در این ایام برگزار خواهد شد ضمن اینکه برپایی میز خدمت در نماز جمعه این هفته مشهد و خراسان رضوی و افتتاح قرارگاه اجتماعی از دیگر برنامه‌های هفته قوه قضاییه است.

انتهای پیام/
پیشگیری از وقوع جرم خراسان رضوی صنعت مشکلات دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر