کد خبر: 1245433 A

از ابتدای سال تاکنون؛

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین گفت: در مدت 90 روز ابتدایی سال جاری یک هزار عملیات آتش نشانی توسط آتش نشانان شهرداری قزوین خبر داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین؛ قدیر موسی خانی اظهار کرد: از مجموع عملیات‌های انجام شده 620 مورد آن مربوط به امداد و نجات و 380 مورد مربوط به اطفای حریق بوده است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین با بیان اینکه آمار مدت مشابه در سال گذشته 361 مورد مربوط به حریق و 444 مورد مربوط به امداد و نجات بوده است، ادامه داد: بیشترین آمارعملیات‌های انجام شده در 90 روز ابتدای سال مربوط به حریق باغ‌ها، آسانسور و تصادفات خودرویی بوده است.

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر حوادث مربوط به خودرو و حریق باغ‌ها و مزارع افزایش یافته است، تصریح کرد: با توجه به اینکه حریق باغ‌ها، علفزار، مراتع و مزارع بیشترین آمار آتش سوزی‌ها در فصل گرما را به خود اختصاص داده، لازم است همه باغداران، کشاورزان و اصنافی که در مجاورت مراتع و زمین‌های غیرمحصور استقرار دارند به منظور جلوگیری از سرایت آتش سوزی‌های احتمالی و بروز خسارات مالی نسبت به علف زنی و ایجاد آتش‌بر در مرز بین باغ‌ها و اطراف مزارع و محل کسب خود اقدام کنند.

موسی خانی ادامه داد: انتظار می‌رود که باغداران نیز نسبت به شخم زنی داخل باغ‌های خود و جمع آوری زباله‌های قابل اشتعال و همچنین ظروف شیشه‌ای در باغستان که آتش سوزی را ایجاد و تشدید می‌کند اقدام کنند.

انتهای پیام/
آتش نشانی خودرو زمین سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر