کد خبر: 1244389 A

معاون وزیر راه‌ مطرح کرد؛

معاون وزیر راه‌ و شهرسازی بازگشایی پادگان لشکر ۷۷ را یک موضوع ملی دانست و گفت: بازگشایی و ساماندهی این پادگان تنها با عزم جدی ممکن بود و افراد زیادی برای این کار زحمت کشیدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، فرزانه صادق در آیین بازگشایی و ساماندهی پادگان لشکر ۷۷ ارتش که با حضور مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد، اظهار کرد: بسیار خرسندم که در شهر مشهد و در کنار بارگاه ملکوتی امام هشتم، بزرگمردانی بسیار زحمت کشیدند و این پروژه را اجرایی کردند.

وی افزود: همه به جایگاه ویژه لشکر ۷۷ آگاه هستید، بنده فقط به عملیات ثامن الائمه و شکستن حصر ابادان و عزیزانی که جان خود را کف دست گذاشتند تا از این میهن دفاع کنند، اشاره می‌کنم و امیدواریم رضایت قلبی شهدا همیشه و همواره پشتیبان کارهای ما باشد.

معاون وزیر راه‌ و شهرسازی بیان کرد: قانونی تحت عنوان خروج پادگان‌ها از شهر وجود دارد و این موضوع در سال ۸۸ به تصویب مجلس رسیده است. اصرار بر این بود در شورای عالی دوگانه اراضی پادگان و آبشار با یکدیگر دیده شود و این اتفاق خوب برای شهر مشهد رخ دهد کما اینکه این مساله فقط برای مشهد نیست بلکه یک موضوع ملی به‌حساب می‌آید و برای زائرین دلسوخته امام رضا(ع) نیز است و حتی می‌تواند بازتاب جهانی داشته باشد.

صادق خاطرنشان کرد: از جمله ویژگی‌های پادگان می‌توان به مکان محور بودن آن اشاره کرد، در حال حاضر فضای سبز پادگان تنگ‌تر شده اما بسیار با ارزش است و البته ساختمان‌های تاریخی نیز در این مجموعه وجود دارد که باید حفظ شود.

وی اضافه کرد: برای جابه‌جایی پادگان توافقاتی میان شهرداری، ارتش و آستان قدس رقم خورد که نیازمند هماهنگی بیشتر بود و خوشحالیم که این تلاش‌ها به ثمر نشست.

معاون وزیر راه‌وشهرسازی گفت: با تدبیر استاندار خراسان‌رضوی، همراهی و همدلی آستان قدس رضوی، شهردار و شورای شهر مشهد در مدت زمان کوتاه اتفاقی رقم خورد که سال‌ها قبل باید انجام می‌شد.

انتهای پیام/
امام رضا فضای سبز مشهد وزیر راه و شهرسازی شورای شهر مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر