کد خبر: 1243961 A

مدیرکل دیوان محاسبات استان لرستان:

مدیرکل دیوان محاسبات استان لرستان گفت: درمان و بازگشت این افراد به دامن خانواده و جامعه یک اولویت است که علاوه بر رفع مشکلات فردی و خانوادگی آنان، کاهش هزینه‌ها و آسیب‌های اجتماعی و عمومی را در کشور به دنبال دارد.

به گزارش ایلنا، مظفرجمالی‌نژاد دربازدید از مراکز نگهداری و باز پروری معتادین متجاهر شهرستان خرم آباد اظهار بر ضرورت جذب به موقع و کارآمد اعتبارات اختصاص یافته به مراکز نگهداری معتادین متجاهر تاکید گرد و اظهار داشت: تمامی دستگاه‌های اجرایی  استان جهت رفع مشکلات مراکز نگهداری و باز پروری معتادین متجاهر استان باید تلاش کنند.

وی افزود: حق استفاده زمین و ساختمان‌های نگهداری معتادین متجاهر به میزان هفت هکتار در اجرای ماده( 89 )قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت در سال 1391  بر اساس مصوبه شورای برنامه ریزی و توسعه  استان از سازمان جهاد کشاورزی به شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان واگذار شده است.

 مدیرکل دیوان محاسبات استان لرستان بر اهمیت توسعه و تجهیز این مراکز در جهت نگهداری و باز پروری نیروی انسانی آسیب دیده تاکید کرد و عنوان کرد: در حال حاضر حدود 200 نفر معتاد متجاهر در مرکز نگهداری معتادان متجاهرخرم آباد می شود که با مشکلات و کمبود های زیادی بخصوص از حیث نبود فضای فیزیکی و امکانات و تجهیزات مناسب، خرابی سیستم سرمایش و فاضلاب، فرسودگی ساختمان فعلی مواجه بوده که نیازمند برنامه ریزی و توجه بیشتر مسئولان است.

وی بیان کرد: در این بازدید که به منظور بررسی مشکلات این مرکز و نحوه هزینه کرد اعتبارات ابلاغی اختصاص یافته  برنامه کاهش آسیب های اجتماعی  اداره کل بهزیستی  مورد بررسی قرار گرفت.

جمالی نژاد تصریح کرد:  با توجه به فرصت یک ماهه باقیمانده از مهلت جذب اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای( حداکثر تا پایان تیرماه 1401 ) پیگیری فوری و مستمر دستگاه اجرایی جهت رفع موانع قانونی از طریق مرکز مهم است.

در ادامه این بازدید عمودی زاده مدیرکل بهزیستی و صفاپور دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد ها و مشکلات مراکز ، از تعامل، حمایت ها و سیاست های پیشگیرانه و تحولی دیوان محاسبات کشور در جهت پیشرفت  و توسعه ای کشور و کمک به رفع نیازها و مشکلات جامعه تقدیر و تشکر کردند.

انتهای پیام/
درمان و بازگشت معتادان به خانواده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر