کد خبر: 1242423 A

کارشناس هواشناسی استان:

معاون توسعه پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: تندباد نقاط مختلف استان مرکزی را از ساعاتی دیگر فرا می‌گیرد. وزش تندباد از امروز دوشنبه آغاز شده و تا روز چهارشنبه ادامه دارد.

به گزارش ایلنا، رضا مرادی افزود: سرعت وزش تندباد به ویژه در ساعات بعدازظهر روز سه شنبه در برخی از نقاط استان مرکزی به حدود 70 کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.

وی ادامه داد: افزایش سرعت باد می‌تواند سبب ایجاد گرد و خاک محلی در مناطق مستعد شود. بر این اساس و به دلیل خیزش گرد و خاک محلی و همچنین احتمال انتقال گرد و خاک منطقه‌ای، تداوم و تشدید کاهش کیفیت هوا در این مدت پیش‌بینی شده است.

معاون توسعه پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان مرکزی اظهار داشت: از امروز دوشنبه دمای هوا به ویژه دمای روزانه روند تدریجی افزایشی دارد و این روند حداقل تا روزهای ابتدایی هفته آینده تداوم دارد.

مرادی تصریح کرد: وضعیت هوای استان مرکزی نیز در 24 ساعت آینده به صورت صاف تا قسمتی ابری و در ساعات بعدازظهر همراه با وزش باد پیش‌بینی شده است.

وی بیان داشت: 200.9 میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری در بازه زمانی ابتدای مهرماه سال گذشته تاکنون در استان مرکزی به ثبت رسیده است. 

انتهای پیام/
وزش تندباد 70 کیومتر بر ساعت انتقال گرد و خاک منطقه‌ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر