کد خبر: 1242287 A

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان:

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: مسیر سنندج به مریوان که یکی از مسیر‌های پر تردد و حادثه خیز استان کردستان است، براساس طرح‌هایی توسط راه و شهرسازی استان در حال اصلاح و بهسازی است.

به گزارش ایلنا، عرفان مرادی گفت: بهسازی مسیر سنندج-مریوان با احداث واریانت گردنه خروسه به طول ۱۱ کیلومتر و تقاطع غیرهمسطح مریوان - سنندج - دیواندره در حال انجام است.

مرادی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۹ درصدی این طرح افزود: طرح احداث واریانت خروسه در ۲ قطعه به پیمانکار واگذار شده و اعتبار اولیه آن هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال است.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان افزود: عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح سنندج - مریوان نیز که بخشی از طرح اصلاح و بهسازی بهسازی این مسیر است، در مراحل پایانی قرار دارد.

مرادی به طرح ارتقا و بهسازی جاده مریوان - بانه نیز اشاره کرد و گفت: این مسیر به طول ۴۸ کلیومتر است که ۴۰ کیلومتر آن تکمیل شده است.

وی گفت: تکمیل ۸ کیلومتر باقیمانده این مسیر به ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که براساس برنامه ریزی‌های انجام شده تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

استان کردستان دارای هفت هزار و ۸۵۰ کیلومتر راه است که ۶ هزار کیلومتر آن راه روستایی و هزار و ۸۵۰ کیلومتر آن راه اصلی و فرعی است.

انتهای پیام/
استان کردستان راه و شهرسازی راه و شهرسازی استان سنندج برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر