کد خبر: 1242154 A

یک مقام مسئول خبر داد؛

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری پلدختر با اشاره به راه اندازی مرکزمشاوره بیماری های رفتاری در این شهرستان گفت:راه اندازی این مرکز به طورقطع راهی برای مانع شدن از سرایت این آسیب و بیماری از معتادان به خانواده‌ها و جامعه می‌شود.

به گزارش ایلنا ، بهمن صالحی نیا در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر پلدختر ، با بیان اینکه شبکه بهداشت و درمان بایستی به جد بر فعالیت کلینیک‌های بهزیستی ترک اعتیاد در سطح شهرستان نظارت کند ، اظهار داشت : حدود 22 نفر معتاد متجاهر در سطح این شهرستان شناسایی شده که در راستای جلوگیری از افزایش این آسیب اجتماعی لازم است نیروی انتظامی نسبت به جمع آوری آن اقدام و ضرورت شناسایی ساختمان‌های مخروبه که پاتوق معتادان است در پل‌دختر احساس می‌شود.

 معاون فرمانداری پلدختر بر شناسایی بیشترین ماده مصرفی و بیشترین نقاط آلوده در شهرستان تاکید کردو گفت:کمپ‌های ترک اعتیاد در راستای رعایت بهداشت و سلامت بیماران باید روزانه نظافت شود و تهیه جعبه کمک‌های اولیه و کپسول اطفا حریق در این مراکز  ضرورت دارد.

صالحی نیا یادآورشد:برای جلوگیری از تنش اجتماعی لازم است در راستای درخواست بیماران مراکز ترک اعتیاد مبنی بر تشکیل پرونده محرمانه و بدون اطلاع خانواده با آنها هم‌کاری شود.

 وی بر ضرورت راه اندازی مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری در پل‌دختر تاکید کرد و افزود:راه اندازی این مرکز به طورقطع راهی برای مانع شدن از سرایت این آسیب و بیماری از معتادان به خانواده‌ها و جامعه می‌شود

صالحی نیا به مصوبات جلسه‌های گذشته شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان پل‌دختر در رابطه با اجرای کلاس‌های پیش‌گیری اشاره کرد و افزود: اداره‌های آموزش و پرورش، بهزیستی،کمیته امداد و ناحیه مقاومت بسیج  مسئول آموزش مستمر پیشگیری از مواد مخدر در طول سال هستند که در این رابطه ملزم می‌باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری پل‌ختر به ناچیز بودن سهمیه متادون مراکز ترک اعتیاد این شهرستان اشاره کرد و گفت: براساس بازدیدهای انجام شده از این مراکز عدم جمع آوری زباله‌های عفونی به دلیل نبود تمکن مالی و عدم انعقاد قرارداد با شهرداری بیان شده که نیاز به توجه و پیگیری دارد.

 

انتهای پیام/
راه اندازی مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری در پلدختر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر