کد خبر: 1241950 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: با توجه به تبلیغات گسترده برای زایمان طبیعی در میان مادران باردار هنوز این موضوع در آذربایجان شرقی آنگونه که باید مورد پذیرش عموم قرار نگرفته است و آمارهای موجود تاسف آور است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، بهمن نقی پور ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: در این خصوص و برای نهادینه سازی فرهنگ رویگردانی از سزارین و اقبال به زایمان طبیعی باید جامعه پزشکی استان اعم از ماماها و مشاورین وارد عمل شوند و با ارائه راهکارها و روشنگری‌های به موقع و مستمر، خانواده‌ها روند زایمان طبیعی افزایش یابد تا در ادامه فرزند آوری با مشکل مواجه نشود.

وی افزود: تلاش دانشگاه علوم پزشکی تبریز و شبکه‌های بهداشت استان در تمامی شهرستان‌ها باید بر حول محور تبلیغات و بازگوئی آثار مثبت و مزیت‌های بیشمار زایمان طبیعی در بین مادران باردار باشد و در این زمینه به شدت نیازمند همکاری و همیاری رسانه‌های گروهی هستیم.

وی، بر آماده‌سازی مسیر و زمینه‌های علمی و اجتماعی و فرهنگی خانوارها به منظور اقبال به فرزندآوری تاکید کرد.

نقی پور با اشاره به اینکه بیماری‌های غیر واگیر در استان باید جدی گرفته شود، گفت: باید توجه داشت که دیابت و فشار خون علت بسیاری از بیماری‌ها است که شناسایی اولیه و به موقع و در پی آن مراقبت دقیق و پیگیرانه، مانع گسترش بسیاری از بیماری‌های دیگر خواهد شد.

وی به کادر درمان توصیه کرد، به تمامی بیماران و مراجعه کنندگان به مراکز درمانی به چشم خانواده خود نگریسته و بعد از درمان اولیه، پیگیر روند اثر بخشی درمان باشند.

وی ناسایی، پیگیری و درمان دیابت در سطوح مختلف در شهرستان ها را مهم و تعیین کننده خواند و اضافه کرد: برای امیدوار کردن مردم و کادر درمان، باید آنها را که خوب کار می‌کنند، دید و تشویق کرد.

انتهای پیام/
آذربایجان شرقی تولد دانشگاه علوم پزشکی زایمان سزارین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر