کد خبر: 1241323 A

دبیر انجمن توسعه و آبادانی مهدیشهر:

آیین اختتامیه فرش خودرنگ مهدیشهر با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در فرهنگسرای نیستان این شهر برگزار شد.

به گزارش ایلنا از سمنان، علی ادب دبیر انجمن توسعه و آبادانی مهدیشهر در این آیین گفت: جشنواره فرش خودرنگ مهدیشهر یک جریان فرهنگی و هنری بود که فرهنگ و هنر مردم این دیار و ایل بزرگ سنگسر را در معرض دید عموم گذاشت.

وی افزود: در انجمن توسعه و آبادانی مهدیشهر 15 کارگروه فعال متشکل از افرادی جوان و خلاق همفکری می کنند که نتیجه آن حرکت در راستای شناساندن ظرفیت ها و مکان های گردشگری این شهرستان به کل ایران است.

ادب اظهار کرد: رویداد بعدی این کارگروه با عنوان" کودک و احیای زبان مادری" 9 تیرماه سالجاری در عمارت خیل خان برگزار می شود.

علی صفایی دبیر کارگروه فرش انجمن توسعه و آبادانی مهدیشهر با بیان اینکه جشنواره فرش خودرنگ مهدیشهر از 16 تا 20 خرداد در عمارت خیل خان مهدیشهر برگزار شد، افزود: در این جشنواره 77 تخته فرش و 30 تخته گلیم خودرنگ به نمایش گذاشته شد که طی روزهای 16 تا 20 خرداد حدود 700 نفر از آن بازدید کردند.

دبیر کارگروه فرش انجمن توسعه و آبادانی مهدیشهر گفت: نمایشگاه فرش خودرنگ مهدیشهر بهمن ماه  در تهران و از 27 اسفند سالجاری تا 17 فروردین سال آینده در ایتالیا برگزار می شود.

به گزارش ایلنا، درآیین اختتامیه این جشنواره از نماهنگ و موسیقی فرش خود رنگ مهدیشهر به نام" دیگری" رونمایی شد و تعدادی از فعالان این حوزه تجلیل شدند.

انتهای پیام/
مهدیشهر آیین اختتامیه فرش خودرنگ مهدیشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر