کد خبر: 1239670 A

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان همدان از تولید ۲.۵ تن پیله کرم ابریشم از ابتدای اجرای پروژه ایجاد نوغان داری تاکنون در این استان خبر داد.

به گزارش ایلنا از همدان، علی دولو اظهار داشت: اجرای پروژه ایجاد نوغان داری در سطح استان از سال ۱۳۹۶ آغاز و تاکنون ۲.۵ تن پیله کرم ابریشم در این استان تولید شده و شرایط دریافت نوغان برای متقاضیان داشتن توتستان مناسب است.

وی خاطرنشان کرد: به منظور تولید پیله ابریشم و تولید ماده اولیه کارخانجات ریسندگی و بافندگی و اجرای پروژه ایجاد نوغان داری استان همدان در اردیبهشت ماه امسال تعداد ۱۵۰ جعبه تخم نوغان به منظور پرورش بین متقاضیان و نوغان داران متقاضی در استان توزیع شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان تصریح کرد: با پرورش این تخم ها پیش بینی می شود در پایان دوره پرورش مقدار هزار و ۶۵۰ کیلوگرم پیله‌کرم ابریشم تولید و در اختیار مراکز خرید تضمینی قرار گیرد.

دولو با بیان اینکه مرحله دوم تسهیلات سرمایه در گردش حمایتی نهاده‌های دام و طیور و آبزیان پس از حذف ارز ترجیهی به منظور حمایت از دامداران و مرغداران استان در قالب دامدار کارت پرداخت می‌شود، افزود: این تسهیلات برای انواع دام و طیور شامل ۱۶ میلیون ریال به ازای هرراس گاو شیری صنعتی، ۱۰.۵ میلیون ریال به ازای هر راس گاو شیری غیر صنعتی، ۱.۹۵ میلیون ریال به ازای هر راس دام سبک، ۳۵۵ میلیون ریال به ازای هر قطعه مرغ گوشتی و ۲۱۵ میلیون ریال  به ازای هر قطعه طیور غیر گوشتی است.

وی خاطرنشان کرد: در این رابطه متقاضیان پس از ثبت نام در سامانه سیتا در نمایندگی‌های سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در شهرستان ها از طریق مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مربوطه تایید و به بانک کشاورزی معرفی می‌شوند.

۱۳۶ فقره تسهیلات بانکی با مبلغ ۸۷ میلیارد و ۲۱۹  میلیون ریال با اجرای طرح مردمی سازی یارانه ها و در قالب دامدار کارت به فعالان بخش دامداری استان همدان پرداخت شده است.

انتهای پیام/
ارز استان همدان جهاد کشاورزی کشاورزی و منابع طبیعی سازمان جهادکشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر