کد خبر: 1236459 A

مدیر روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان همدان از برق‌گرفتگی دو جوان همدانی و ملایری با برق دستگاه بالابر خبر داد.

به گزارش ایلنا از همدان، علیرضا صارمی اظهار کرد: روز گذشته -جمعه ۶ خردادماه- بی احتیاطی مرد ۳۵ ساله ای در منطقه چرمسازی شهر همدان هنگام استفاده از دستگاه بالابر به علت برخورد بدن با سیم بدون عایق دچار برق گرفتگی شد و جان باخت.

وی اضافه کرد: روز پنجشنبه ۵ خردادماه نیز مرد ۳۵ ساله ای در روستای منگاوی شهرستان ملایر با قصد بریدن و سرقت کابل برق دچار برق گرفتگی شد و جان خود را از دست داد.

صارمی با بیان اینکه سال گذشته ۱۹ نفر بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست دادند، گفت: بررسی های انجام شده در سازمان پزشکی قانونی نشان می دهد بیشتر برق گرفتگی ها به علت ناآشنایی با اصول پیشگیری از وقوع برق گرفتگی و بی توجهی به اصل کلی برق گرفتگی یعنی عبور جریان برق از بدن به زمین اتفاق می افتد.

وی مطرح کرد: بیشترین میزان برق گرفتگی در فصل تابستان رخ می دهد چراکه با آغاز فصل گرم سال و راه اندازی دستگاه های برودتی و سرویس کولرها تعداد قربانیان ناشی از برق گرفتگی در جداول آماری این اداره کل افزایش می یابد.

مدیر روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان همدان در پایان بیان کرد: با توجه به نزدیک شدن به روزهای گرم سال و راه اندازی و استفاده از وسایل سرمایشی، شهروندان باید اصول فنی و نکات ایمنی را در نصب و به کارگیری سیستم های سرمایشی و استفاده از وسایل برقی بکارگیرند.

انتهای پیام/
استان همدان برق روابط عمومی جوان همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر