کد خبر: 1236080 A

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: گلستان به عنوان یک استان پایلوت درحوزه تولید محصولات کشاورزی قرار می گیرد و به این استان امیدوار هستیم.

به گزارش ایلنای گلستان، محمد جواد عسکری در شهرستان رامیان اظهار کرد: یکی از مباحث جدی در بخش کشاورزی تولید بذر هیبرید است که عمده اش وارداتی است که در این قسمت هم مرکز تحقیقات کشاورزی وزارت جهاد و هم دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در بخش کشاورزی را وارد کار کردیم که بتوان در قالب یک برنامه زمانبندی مشخص بذر هیبرید سیفی و سبزی و ... را در کشور تولید کنیم تا هم از ارز بری جلوگیری شود هم ایجاد اشتغال گردد و حتی بتوان صادرات هم کرد. 

عسکری با اشاره با ظرفیت ها و قابلیت های گلستان هم گفت: این استان در حوزه تولید محصولات زراعی ، باغی ، دامی و شیلات جایگاهش منحصر به فرد است و این محصولات را به ۲۵کشور نیز صادرات می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: لذا امروز بر آن شدیم تا این استان را به عنوان یک استان پایلوت در حوزه تولید محصولات کشاورزی قرار بدیم و از اینکه این استان کشاورزان پیشرو و به روز که توانستند با تناسب علم روز کشاورزی حرکت کنند به این استان بسیار امیدوار هستیم.

انتهای پیام/
کمیسیون کشارزی مجلس محصولات کشاورزی گلستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر