کد خبر: 1236030 A

استاندار گلستان:

استاندارگلستان گفت: تاکنون ۹۶ درصد زمین مورد نیاز ساخت ۱۵ هزار و ۴۵۶ واحد مسکونی برای سال اول در قالب طرح نهضت ملی مسکن در گلستان تامین شده است.

به گزارش ایلنای گلستان، علی محمد زنگانه اظهار کرد: دولت شرایط بسیار خوبی برای تامین مسکن شهروندان فراهم کرده بالاخص برای مسکن روستایی وام کم‌بهره ۵ درصد در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: حدود ۹ ماه از شروع طرح گذشته و زمین های مورد نیاز تأمین و عملیات اجرایی احداث مسکن در بخش روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر با سرعت بیشتری پیش می رود.

وی گفت: دستگاه‌های اجرایی موظف هستند طبق قانون، زمینهای مازاد خود را به شورای مسکن اعلام کنند؛ اگر اعلام نکنند و ما به کمک فرمانداران شناسایی کنیم، عملیات انتقال سند برای طرح نهضت در استان انجام می شود. 

وی تصریح کرد: میزان تسهیلات ساخت مسکن روستایی از ۱۰۰ میلیون به دویست میلیون تومان افزایش پیدا کرده و همه بانکها متمم تسهیلات را در نظر گرفته اند و هیچ جای نگرانی نیست.

زنگانه بیان کرد: مردم می توانند به بانک ها مراجعه کنند تا در مرحله اول، کار آغاز شود و بلافاصله بعد از تخصیص اعتبارات به بانکها، این متمم اعمال شده و تسهیلات به میزان ۲۰۰ میلیون تومان با سود ۵ درصد لحاظ می شود.

وی افزود: تمام دستگاههای اجرایی زیرساختی شامل آب، برق، گاز، مخابرات و راه آماده خدمت رسانی به  طرح های نهضت ملی مسکن در استان هستند.

انتهای پیام/
استاندار گلستان علی محمد زنگانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر