کد خبر: 1235313 A

مدیر عامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد ۱۷ پایگاه امداد و نجات در سطح استان مشغول به فعالیت هستند گفت: ۳ شعبه دیگر نیز در شهر های میاندوآب ،شوط و سلماس در حال احداث است.

به گزارش ایلنا، امیر جعفرزاده در گفت و گو با خبرنگاران، با بیان اینکه پایگاه امدادرسان پشتیبان اورژانس بوده و اجازه مداخله در امور درمانی را ندارد گفت:تمام پایگاه‌های امدادی استان مجهز به آمبولانس هستند.

وی از راه اندازی ٢٣٠ خانه هلال در مناطق آسیب پذیر در سطح استان خبر داد و یادآور شد: این خانه‌های هلال با هدف توسعه و تقویت شبکه دسترسی خدمات داوطلبانه با استفاده از توان مردم از طریق گسترش خانه‌های هلال و آموزش و توانمندسازی مردم منطقه در مواجهه با مخاطرات و بحران‌ها و فعالیت‌های بشردوستانه و فرهنگی ایجاد شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد ۱۷ پایگاه امداد و نجات در سطح استان مشغول به فعالیت هستند گفت:  ۳ شعبه دیگر نیز در شهر های میاندوآب ،شوط و سلماس در حال احداث  است.

وی افزود: هلال احمر آذربایجان غربی بالگرد اختصاصی ندارد و با استان آذربایجان شرقی به صورت مشترک  ۱۵ روز در ماه از بالگرد استفاده می‌کند. 

جعفرزاده افزود: تمام اقلام مورد نیاز برای خدمت رسانی در انبار های کل شعب در سطح استان دپو شده است که با توجه به اجرای طرح توزیع عادلانه امکانات ، از امسال ساماندهی انبار های جمعیت هلال احمر آغاز گردیده تا تمامی امکانات زیستی و نجاتی اشخاص حادثه دیده به صورت متناسب جهت توانمندی در بین تمامی شعب تقسیم شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی اضافه کرد : در حال حاضر تعداد ۳ درمانگاه و ۲ داروخانه در سطح استان فعالیت می کنند که در سفر اخیر ریاست جمهوری به استان، دستور احداث ۲ واحد داروخانه در شهر های تکاب و ماکو نیز صادر شد.

جعفرزاده اظهار کرد: برخی مکان ها و مناطق حادثه خیز در سطح استان شناسایی شده که با توجه به کمبود اعتبار و نیروی انسانی ،جمعیت هلال احمر استان قادر به ایجاد پایگاه های دائمی در این مناطق نبوده ولی در راستای کمک به مردم و رفع مشکلات در هنگام بروز حوادث، پایگاه های موقت برای خدمت رسانی بهتر برای مردم در این مناطق ایجاد شده است.

انتهای پیام/
آذربایجان غربی پایگاه امداد و نجات جمعیت هلال احمر خدمت رسانی هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر