کد خبر: 1234561 A

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان خبر داد؛

رئیس اداره جهاد کشاورزی داورزن گفت: از ابتدای سال زراعی کنونی یعنی از مهر ماه گذشته تاکنون، حدود ۱۲۰ گیاه دارویی آنیسون "شیرین بادیان" در این شهرستان غربی خراسان برداشت و روانه بازار شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا دلبری افزود: داورزن به لحاظ سطح زیر کشت و برداشت گیاه دارویی شیرین بادیان، رتبه نخست استان را دارد و این گیاه دارویی در بهبود تنفس، کاهش درد و کاهش تشنگی، موثر است.

وی افزود: میانگین برداشت این گیاه دارویی، ۱ تن در هکتار است که در یک دوره زراعی ۳ تا ۴ ماهه، بر روی زمین کشاورزی مستقر است.

دلبری درادامه گفت: این شهرستان قطب گیاهان دارویی در استان است و هم اکنون ۱۷ رقم گیاه دارویی، در بیش از ۲ هزار هکتار از زمین‌های داورزن، کشت می‌شود،فلفل، شیربادیون، مرزه، شوید، خاکشیر، کنجد، زیره سبز، آویشن، رازیانه، گل گاوزبان، نعنای فلفلی، گل محمدی، شیرین بیان و خارشتر، عمده گیاهان دارویی کشت شده در  شهرستان داورزن هستند.

دلبری گفت: برای جلوگیری از خام فروشی، راه‌ اندازی صنایع تبدیلی، تکمیلی و فرآوری محصولات در داورزن پیگیری می شود که در این راستا، ناحیه صنعتی روستایی بیزه در این شهرستان، ایجاد می‌شود.

انتهای پیام/
تنفس جهاد کشاورزی خراسان رضوی زمین روی زمین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر