کد خبر: 1234439 A

آب روشن خبر داد؛

سرپرست اداره میراث‌فرهنگی،گردشگری وصنایع‌دستی شهرستان آستارا گفت: ورکشاپ نقاشی ، از بناهای تاریخی آستارا در موزه فرهنگ‌و آموزش حکیم نظامی آستارا برگزار شد.

به گزارش ایلنا از آستارا، مجتبی آب روشن گفت: به مناسبت هفته میراث فرهنگی، ورکشاپ نقاشی با موضوع آثار تاریخی آستارا، با حضور مسئولان شهرستانی، توسط گروه هنری بوم رنگ‌ به مربیگری خانم سودا آسانی و اداره میراث‌فرهنگی،گردشگری وصنایع‌دستی، در محل موزه فرهنگ‌ و هنر حکیم نظامی آستارا برگزار شد.

وی گفت: در این برنامه ۳۰ نفر از هنرجویان گروه هنری بوم رنگ آستارا ، تصاویری از بناهای تاریخی این شهرستان را به تصویر کشیدند.

مدیر گروه هنری بوم رنگ آستارا گفت: هدف این کارگاه آموزشی شناخت هر چه بهتر دانش آموزان از بناهایی که ثبت ملی شده در آستارا و رشد و تعالی فرهنگی آنان است.

سودا آسانی با بیان اینکه هدف از برگزاری این کارگاه ایجاد انگیزه، اعتماد به نفس، بالابردن روابط اجتماعی و بازتاب کارهای مثبت در جامعه است افزود: با برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی فرهنگ نقاشی در خانواده ها رواج پیدا می کند و باعث هنردوستی در میان کودکان می‌شود.

در این برنامه امام جمعه آستارا ضمن بیان مباحث فرهنگی،مذهبی برای هنرجویان خردسال ؛ به تمامی آنان جوایزی به رسم یادبود اهدا کرد و از آثار تاریخی موزه فرهنگ و هنر حکیم نظامی توسط مسئولان کشوری،استانی وشهرستانی بازدید بعمل آمد.

انتهای پیام/
آثار تاریخی گردشگری موزه نقاشی بناهای تاریخی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر