کد خبر: 1233657 A

دادستان مرکز گلستان خبرداد؛

دادستان مرکز استان گلستان گفت: همه فعالانه حوزه آرد و نان باید کمک کنند یارانه آرد به دست مردم برسد و بااخلال کنندگان در حوزه آرد ونان برخورد قاطع می‌شود.

به گزارش ایلنای گلستان، محمود اسپانلو با بیان این که متولیان حوزه آرد و نان را امانتدار می‌دانیم افزود:  در دستگاه قضایی برنمی تابیم فردی که امانتدار مردم در این حوزه است خیانت کند و اگر کسی بی رحمانه در این حوزه اخلال ایجاد کنند ما نیز بی رحمانه با آنان برخورد می‌کنیم.

دادستان اسپانلو خطاب به اتحادیه خبازان و فعالان شبکه توزیع آرد دولتی گفت: شما به عنوان متولیان و فعالان این حوزه بهتر از همه می توانید بگویید آردهای دولتی کجا می رود و یا علت شلوغی نانوایی ها چیست، بنابر  باید خودتان ورود کنید و راه های نفوذ را ببندید  و هر جا نتوانستید به دادستان ها اعلام کنید تا ما برخورد کنیم.

دادستان مرکز استان تاکید کرد:  هر چند وظیفه برخورد با متخلفان در حوزه آرد و نان با تعزیرات است اما در شرایط حساس کنونی باید تک تک پرونده های این حوزه ابتدا به دادسرا ارجاع شود.

وی افزود: اگر بررسی‌ها نشان داد تخلف انجام‌شده  از مصادیق اخلال در بازار است با متخلفان برخورد می کنیم و مجازات سنگینی در انتظار  مجرمان خواهد بود و همین جا قاطعانه اعلام می کنیم این تهدید نیست و برخورد عملی می‌کنیم.

دادستان مرکز استان گفت: اگر کوتاهی در  نظارت‌ها سبب عرضه خارج از شبکه آرد و شلوغی نانوایی ها شود با ناظران هم بدون اغماض  و بی درنگ برخورد می کنیم.

دادستان اسپانلو افزود:  ضابطین دادگستری و دستگاه‌های متولی مکلفند نسبت به افزایش نظارت‌ها بر حوزه آرد و نان و شناسایی متخلفین و گزارش به موقع به دادسرا اقدام کنند.

دادستان مرکز استان تاکید کرد:  اخلال در نظام توزیع مایحتاج عمومی که سبب کمبود یا انحصار شود در وضعیت فعلی مصداق اخلال در نظام اقتصادی است.

اسپانلو گفت: مجوز نانوایانی هم که آرد دولتی را در بازار بفروشند، بدون درنگ باطل می‌شود.

انتهای پیام/
دادستان گرگان محمود اسپانلو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر