کد خبر: 1229834 A

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی:

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: حذف ارز ترجیهی بر قیمت دارو، واکسن و امداد بیولوژیکی دامی تاثیری ندارد. با توجه به تامین انواع داوری دامپزشکی از طریق ارز نیمایی از سال 1399 تاکنون حذف ارز ترجیهی بر دارو و واکسن مورد نیاز دام‌ها تاثیری نداشته و دامداران نگران افزایش این محصولات نباشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن شانقی افزود: سیاست دولت در حذف ارز ترجیهی افزایش تولید داخلی، کاهش وابستگی به اقلام وارداتی است و اجرای این سیاست کاهش قیمت دارو و واکسن را نیز در کشور و استان مرکزی به همراه دارد.

وی ادامه داد: وجود کارخانجات تولید دارو و واکسن با کیفیت بیماری‌های مختلف دامی در داخل کشور و همچنین استان مرکزی و کاهش وابستگی کشور به واردات این محصولات از دیگر عوامل عدم تاثیر ارز ترجیهی بر روی این محصولات است.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی اظهار داشت: دامپزشکی استان مرکزی در راستای موفقیت هر چه بیشتر طرح ملی مردمی کردن و عادلانه کردن یارانه‌ها، همکاری با اجرای سیاست‌های دولت، استانداری و ستاد تنظیم بازار را در در دستور کار خود قرار داده‌ است.

شانقی تصریح کرد: نظارت بر تولید، حمل، استحصال و عرضه فرآورده‌های خام دامی مورد نیاز مردم، کنترل بیماری‌های دامی برای جلوگیری از بروز خسارت برای دامداران و خلل در تولید، عرضه مواد غذایی مورد نیاز مردم با منشا دامی از جمله محورهای همکاری اداره کل دامپزشکی استان مرکزی با ستاد تنظیم بازار است.

وی بیان داشت: از دامداران خواستاریم هرگونه عرضه دارو و واکسن خارج از شبکه را به ادارات شهرستانی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی و یا به شماره تلفن 1512 اطلاع رسانی کنند. 

انتهای پیام/
ارز ترجیحی قیمت داروهای دامی واکسن و امداد بیولوژیکی دامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر