کد خبر: 1229763 A

همزمان با ۲۸ اردیبهشت سالروز ملی بزرگداشت حکیم عمر خیام نیشابوری، هجدهمین دوره مسابقات استانی ریاضیات بین دانش آموزان دوره دوم ابتدایی و دوره اول و دوم متوسطه استان خراسان رضوی در نیشابور برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش نیشابور گفت: مسابقات ریاضی همه ساله به اهتمام خانه ریاضیات و گروه های آموزشی ریاضی آموزش و پرورش نیشابور همزمان با سالروز ملی بزرگداشت حکیم عمر خیام نیشابوری این ریاضی دان بزرگ جهان در بین دانش آموزان دوره دوم ابتدایی و دوره اول و دوم متوسطه استان خراسان رضوی برگزار می شود.

مهدی میمری افزود: خیام اولین کسی بود که نشان داد یک معادله درجه ۳ می تواند بیش از یک ریشه داشته یا جوابی نداشته باشد همچنین در حال حاضر از روش هندسی (ترسیمی) خیام برای بدست آوردن جواب‌های معادله درجه ۳ به صورت محاسبات عددی استفاده می کنند و امسال نیز بر اساس سنوات گذشته هجدهمین دوره مسابقات برگزار می شود که با استقبال بیش از حد انتظار دانش آموزان مواجه شد.

وی خاطرنشان کرد: در هجدهمین دوره مسابقات استانی ریاضیات بین دانش آموزان دوره دوم ابتدایی و دوره اول و دوم متوسطه استان خراسان رضوی حدود ۳۰۰ گروه دو و سه نفره با هم به رقابت می پردازند.

معاون آموزش متوسطه  آموزش و پرورش نیشابور یادآورشد: که سؤالات طراحی شده ای بین دانش آموزان بصورت کتبی ارائه خواهد شد که این سوالات کاملا مفهومی و بر اساس علم ریاضی و استنباط خود به آن‌ها پاسخ می دهند.

مهدی میری اظهار کرد: با اهتمام خانه ریاضیات و گروه های آموزشی ریاضی آموزش و پرورش نیشابور این مسابقه مختص شهرستان نیشابور در کشور ثبت شده که از شهرهای دیگر استان خراسان رضوی نیز شرکت کرده اند.

وی عنوان کرد: بر اساس نتایج بدست آمده و بهترین پاسخ ها که ارائه خواهد شد به نفرات برتر در آستانه سالروز ملی بزرگداشت حکیم عمر خیام نیشابوری با حضور مسئولین در سالن همایش های پردیس دانشگاه نیشابور لوح تقدیر و هدیه  تقدیم خواهد شد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش نیشابور اعلام کرد: نمایشگاه بازی و ریاضی به مدت ۶ روز از ۲۴ لغایت ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ در دبیرستان ماندگار خیام صبح و بعدازظهر روزهای زوج دختران و روزهای فرد پسران برای علاقمندان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/
آموزش و پرورش استان خراسان رضوی جهان دانش آموزان رقابت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر