کد خبر: 1223729 A

مدیرعامل شرکت شهرک‌ها صنعتی استان خبر داد؛

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان گفت: تاکنون ۵۸ هکتار از اراضی شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان به ۴۰ واحد تولیدی دانش‌بنیان واگذار شده است.

به گزارش ایلنا از سمنان، محمدرضا باقری با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۱ با عنوان تولید، دانش بنیان و اشتغال‌آفرین از سوی مقام معظم رهبری، بیان کرد: یکی از تدابیر جدی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران استقرار واحدهای دانش‌بنیان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی است که بر این اساس اولویت اصلی در واگذاری زمین به شرکت‌های فناور است.

وی بیان کرد: در حال حاضر ظرفیت و قابلیت واگذاری بیش ۷۲۰ هکتار اراضی دارای امکانات زیربنایی برای تحقق تولید اشتغال‌آفرین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان سمنان وجود دارد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان یادآور شد: اکثر واگذاری‌های مجتمع‌های کارگاهی واحدهای خرد به علت محدودیت زمین در قالب مزایده است ولی به دلیل اهمیت شرکت‌های دانش بنیان، این شرکت‌ها از این قاعده مستثنی شده‌اند.

به گزارش ایلنا، شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان ۷۵۷۱ هکتار زمین در اختیار دارد که تاکنون ۳۲۹۹ قرارداد واگذاری به میزان ۱۹۵۳ هکتار انجام شد و تعداد ۱۱۳۷ واحد به بهره‌برداری رسیده با میزان ۹۱۵ هکتار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان سمنان فعال هستند.

 

انتهای پیام/
دانش بنیان واحدهای صنعتی شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر