کد خبر: 1177088 A

مدیرکل امور شهری استانداری خراسان رضوی :

بزرگترین ضعف شهرداری‌ها تکیه بر درآمدهای ناپایدار است

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه بزرگترین ضعف مدیریتی شهرداری‌ها تکیه بر درآمدهای ناپایدار و به خصوص کمیسیون ماده ۱۰۰ است، گفت: شایسته است شهرداری‌ها به شکلی برنامه‌ریزی کنند که به سمت تولید درآمد پایدار باشند.

بزرگترین ضعف شهرداری‌ها تکیه بر درآمدهای ناپایدار است

به گزارش خبرنگار ایلنا ، علیرضا خادم پیر در آیین تودیع و معارفه شهردار تربت‌حیدریه اظهارکرد : موضوع دیگری که می‌تواند مانع موفقیت شهرداری‌ها باشد، اختلافات بین اعضای شوراها و همچنین پرداختن به مسائل سیاسی است.

وی افزود: شهرداری‌ها همچنین باید بالغ بر ۶۰ درصد بودجه خود را وقف امور عمرانی و تنها ۴۰ درصد بودجه‌ خود را به امور جاری اختصاص دهند که متاسفانه در شهرداری تربت‌حیدریه محل هزینه کرد این ارقام برعکس است.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی در ادامه گفت: شهرداری و شوراها زمانی موفق خواهند بود که با شهروندان ارتباط مستقیم داشته‌باشند و با مدیران دیگر دستگاه‌ها، نهادها و به خصوص ائمه جماعات مساجد، تعامل دوسویه برقرار کنند.

ایجاد اشتغال برای جوانان، معرفی جاذبه‌های تاریخی و گردشگری به عنوان محلی برای تولید درآمد پایدار و تصمیم‌سازی بر اساس برنامه‌ریزی دراز مدت از دیگر مباحثی بود که خادم‌پیر به آنها اشاره داشت.

سرپرست فرماندار ی تربت‌حیدریه نیز گفت: نخستین شاخصه‌ اصلی تصمیم‌سازی مدیران و به خصوص مدیران شهرداری آن است که با تکیه بر یک بانک اطلاعاتی دقیق، برنامه‌ریزی کنند.

علی‌اکبرکی‌پور افزود: همچنین یکی از واقعیت‌های ملموس آن است که سطح توقع مردم از شهرداری بسیار بالا و از سوی دیگر تکیه شهرداری بر درآمدهای ناپایداری چون کمیسیون ماده ۱۰۰، نه تنها نتیجه مثبتی برای شهروندان در بر ندارد، بلکه باعث افزایش قیمت مسکن و در نتیجه افزایش نارضایتی مردم را به دنبال خواهد داشت.

رییس شورای اسلامی شهر تربت‌حیدریه نیز گفت: با وجودی که تاکید دولت سیزدهم  بر کوچک‌سازی و سپردن امور به دست مردم است، اما در عمل متاسفانه هنوز برای تحقق بسیاری تصمیمات خود، باید به سراغ دولتی‌ها برویم.

اردشیر ریاحی افزود: اهمیت این موضوع زمانی بیشتر مشخص می‌شود که می‌بینیم هنوز برای ساده‌ترین امور نظیر نحوه توزیع و قیمت‌گذاری تخم‌مرغ دولت باید نظر بدهد و این دون قوه مجریه است.

وی در بخش دیگری به کلیدواژهای مرسوم تاریخ تربت‌حیدریه اشاره و اظهار کرد: در حالی که تربت‌حیدریه شهر پیشتاز انقلاب و شهر هزار شهید است، اما متاسفانه به شهر هزار مشکل تبدیل شده‌است.

ریاحی تصریح کرد: این در حالی است که مردم این خطه تا امروز نشان داده‌اند در تمامی ابعاد دارای پشتیبانی دولت و نظام هستند و هر زمان به حضور آنها چه از بعد مادی و چه از بعد معنوی نیاز بوده، هر چه داشته‌اند در طبق اخلاص گذاشته‌ و تقدیم کرده‌اند.

 در این آیین از خدمات سعید اکبریان شهردار پیشین تجلیل و وحید فرخ تبار به عنوان شهردار جدید تربت‌حیدریه معرفی شد. 

در کارنامه کاری فرخ‌تبار شهرداری قمصر کاشان، مدیرعامل سازمان آتش‌ نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان، معاون فنی و اجرایی سازمان عمران و شهرسازی شهرداری کاشان، معاون فنی و اجرایی شهرداری منطقه ثامن مشهد و معاون فنی و اجرایی و مدیر اجرایی قطعه چهار شهرداری منطقه ثامن، به چشم می‌خورد.

انتهای پیام/
انقلاب خراسان رضوی درآمد شهرداری برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر