کد خبر: 1176366 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد؛

نخستین نشست بین المللی دهکده تجاری هشت با رویکرد توسعه خارجی در کلان شهر مشهد برگزار خواهد شد.

محمدحسین خسروی دبیر کمیته بین الملل اجلاس در گفت وگو با خبرنگار ایلنا گفت: در این نشست بین المللی که با حضور مهمانانی از مدیران و نمایندگان اتاق های بازرگانی مشترک خارجی و همچنین هیات های تجاری از ۸ کشوربرگزار خواهد شد، موضوعاتی همچون مواد غذایی، کشاورزی، گردشگری سلامت، نساجی، انرژی، تکنولوژی، آرایشی و بهداشتی و ساختمان مورد بررسی ظرفیت ها و همکاری قرار خواهد گرفت.

محمد حسین خسروی افزود: هیات های تجاری کشورهای افغانستان، پاکستان، عراق، هند، قطر، ترکیه، کویت و ارمنستان تاکنون حضور خود را قطعی و رایزنی با دومین اقتصاد بزرگ دنیا کشور چین برای حضور در این نشست بین المللی ادامه دارد.

وی هدف از برگزاری اجلاس را بررسی ظرفیت های تجاری کشورهای عضو پیمان های اقتصادی بین المللی و منطقه ای و نقطه هدف جمهوری اسلامی ایران بیان و افزود، کشورمان در موقعیت استراتژیک غرب آسیا به مثابه پلی بین شرق و غرب منطقه قرار گرفته و کشورهای مختلف از جمله همسایگان ایران علاقه زیادی به توسعه مناسبات تجاری و ترانزیتی با ما دارند و تشکیل پیمان های منطقه ای همچون شانگهای، اکو، اوراسیا و.. با حضور فعال ایران تاییدی بر اهمیت ژئوپلتیک ایران است.

خسروی ادامه داد: در حالی که اقتصاد کشورمان با تحریم های بی سابقه   روبرو است  اما  امیدواریم بتوانیم از تهدید تحریم یک فرصت بسازیم و برگزاری نخستین نشست بین المللی دهکده تجاری هشت با رویکرد توسعه خارجی بر همین مبنا و کمک به شناساندن ظرفیت های اقتصادی کشورمان و ایجاد بازارهای جدید برای محصولات صادرات محور است.

دبیر کمیته بین الملل اجلاس، زمان برگزاری این نشست را سوم تا پنجم اسفند ماه سال جاری و به میزبانی کلان شهر مشهد مقدس عنوان کرد.

 

 

انتهای پیام/
انرژی ترکیه کشاورزی کلان شهر مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر