کد خبر: 1171132 A

در واکنش به تعطیلی جمعه بازار کاشان مطرح شد؛

برچیده شدن محل بازار کاملا مردود است/ مدیریت بازار تا انتخاب پیمانکار بعدی در دست شهرداری است

رئیس شورای شهر کاشان گفت: با توجه به اتمام قرارداد پیمانکار سابق در حال حاضر مدیریت جمعه بازار تا انتخاب پیمانکار بعدی در دست شهرداری کاشان است.

برچیده شدن محل بازار کاملا مردود است/ مدیریت بازار تا انتخاب پیمانکار بعدی در دست شهرداری است

به گزارش خبرنگار ایلنا از کاشان، جمعه هفته قبل بود که پس از به وجود آمدن اختلافاتی میان بهره بردار سابق جمعه بازار کاشان و شهرداری مشکلاتی برای کسبه که اغلب تولیدکنندگان کاشانی هستند به وجود آمد.

آنها تعطیلی روز بازار  را منوط  به اطلاع رسانی قبلی دانسته  و حاضر به ترک محل نشدند به شکلی که برخی از آنها در کنار خیابان اقدام به فروش محصولات و اجناس خود کرده و در نهایت با شکستن قفل در ورودی روز بازار وارد محوطه شدند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری کاشان ضمن دفاع از فعالیت روز بازارها در سطح شهر معتقد است روز بازارها نقش مهمی جهت حذف واسطه ها دارند.

یکی از کسبه که نخواست نامش فاش شود ضمن اعلام رضایت از مدیریت قبلی جمعه بازار کاشان به خبرنگار ایلنا می‌گوید: در دوسال اخیر و همزمان با شیوع بیماری کرونا حمایت‌ها و مساعدت های قابل قبولی از سوی پیمانکار صورت گرفته و همراهی فرمانداری و مدیریت مرکز بهداشت شهرستان کاشان قابل تحسین است.

وی با بیان اینکه روزهای پایانی سال برای کسبه جمعه بازار فرصت طلایی برای فروش اجناس از قبل خریداری شده است می گوید: برچیده شدن سقف غرفه‌ها نگرانی کسبه را دو چندان کرده، چرا که در ادامه بارش‌های زمستانی و یخ‌زدگی غرفه ها عملا باعث تعطیلی بازار شده و از طرفی استقرار مجدد غرفه ها از طرف شهرداری روند برگزاری مزایده و انتخاب پیمانکار زمان بر و محول کردن امر ساخت غرفه ها به پیمانکار جدید بسیار طولانی خواهد بود. 

برچیده شدن محل بازار کاملا مردود است

رئیس شورای شهر کاشان صبح جمعه بیست و ششم آذر ماه به همراه معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری و تعدادی از مسئولان‌ ضمن بازدید از محوطه روزبازار ضمن گفت و گو با کسبه در جریان مشکلات آنها قرار گرفت.

علی هاشمی طاهری رئیس شواری شهر کاشان در این‌باره گفت: جابه جایی و تعطیلی جمعه بازار به هیچ وجه واقعیت نداشته و گمانه زنی و شایعات در خصوص برچیده شدن محل بازار کاملا مردود است.

وی ادامه داد: به کسبه اطمینان‌ داده می شود تعطیلی روز بازار جز برنامه‌های شهرداری نیست و تلاش می‌شود با ملاقات های حضوری مشکلات احتمالی  کسبه نیز مرتفع شود.

هاشمی طاهری تاکید کرد: واقعیت اصلی موضوع روز بازار اتمام قرار داد پیمانکار است و با دستور دادستان شهرستان مدیریت این مجموعه در اختیار شهرداری قرار دارد.

رئیس شورای شهر کاشان تصریح کرد: در آینده ممکن است با برگزاری مزایده بهره برداری از جمعه بازار کاشان مانند قبل به بخش خصوصی واگذار شود، ولی تعطیلی آن به هیچ وجه تایید نمی شود.

بررسی خبرنگار ایلنا حاکی از این است که قرارداد پیمانکار جمعه بازار کاشان سال قبل منقضی شده، ولی به در خواست شهرداری کاشان یک سال دیگر یعنی تا مرداد ماه سال جاری تمدید شده بود.

پس از اتمام مجدد قرارداد تا کنون هیچ مکتوب دیگری میان پیمانکار و شهرداری امضا نشده و بر این اساس شب گذشته پیمانکار با کمک چند کارگر و با دستور قضایی اقدام به جمع کردن غرفه های خود در محل کرده که با ممانعت عوامل شهرداری کاشان مواجه شده و پس از حضور نیروی انتظامی کار ناتمام مانده است.

 

انتهای پیام/

خبرنگار: سعید غلامی

شورای اسلامی شهر شهرداری مزایده نیروی انتظامی کاشان شهرداری کاشان ایلنا استان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر