کد خبر: 1131475 A

دبیر ششمین دوسالانه خوشنویسی ایران:

دبیر ششمین دوسالانه خوشنویسی ملی ایران گفت: مرحله حضوری ششمین دوسالانه خوشنویسی ایران از روز یکشنبه 28 شهریور ماه در 28 مرکز استان و با حضور 250 خوشنویس برگزیده برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، محمدحسین اسماعیلی با اشاره به آغاز مرحله حضوری ششمین دوسالانه خوشنویسی ایران گفت: در مرحله اول ششمین دوسالانه خوشنویسی ایران بیش از هزار و 100 اثر به دبیرخانه ارسال شد که هیئت داوران 250 هنرمند را برای مرحله دوم که به صورت حضوری برگزار می‌شود انتخاب کرد.

دبیر ششمین دوسالانه خوشنویسی ایران ادامه داد: با توجه به شرایط موجود کرونایی در کشور و برای جلوگیری از رفت وآمد و ایجاد مشکلات احتمالی برای برگزیدگان، خستگی راه، ممنوعیت‌ها و محدویت‌های تردد و خطر ابتلا به ویروس کرونا، مرحله حضوری در مراکز استان‌های محل اقامت برگزیدگان برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: برگزیدگانی که توسط هیئت ارزیابی و داوری دوسالانه از میان آثار ارسالی در مرحله اول (غیرحضوری) انتخاب شده‌اند، در مرحله حضوری شرکت می‌کنند که اطلاع رسانی و دعوت از این افراد برای حضور در اجرای زنده توسط دبیرخانه انجام می‌گیرد.

این مقام مسئول ادامه داد: مرحله اجرای حضوری بخش مسابقه ششمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران در تاریخ یکشنبه 28/6/1400 از ساعت 8 صبح تا 12 با نظارت و هماهنگی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی و انجمن خوشنویسان مرکز استان برگزار می‌شود.

وی تاکید کرد: آثار اجرا شده با تأیید ناظرین به دبیرخانه دوسالانه واقع در قزوین پست می‌ شود که توسط داوران مورد ارزیابی قرار گرفته و معدل اثر ارسالی در مرحله اول و اثر مرحله اجرای حضوری به عنوان نمره ارزشیابی هنرمند اعلام  شده و بر این اساس نفرات برگزیده انتخاب خواهند شد.

اسماعیلی یادآور شد: رعایت تمامی مفاد فراخوان دوسالانه در مرحله اجرای حضوری نیز الزامیست؛ لذا در اجرای حضوری، باید دقیقاً رنگ مرکب، رنگ و جنس کاغذ، اندازه دانگ قلم و نوع اثر اجرا شده دقیقا منطبق با اثر ارسالی در مرحله اول باشد.

وی گفت: ششمین دوسالانه خوشنویسی ایران 21 مهرماه سال جاری به میزبانی قزوین، پایتخت خوشنویسی ایران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/
ایران پایتخت خوشنویسی مشکلات ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر