کد خبر: 1130049 A

مدیرعامل شرکت غله استان مطرح کرد؛

مدیرعامل شرکت غله استان سمنان با اشاره به اینکه ۴۲ هزار و ۷۵۵ تُن گندم از محل کشت کشاورزان استان سمنان به ارزش ریالی بالغ بر ۲ هزار میلیارد ریال خریداری شده است، گفت: مطالبات کشاورزان گندم کار در استان پرداخت شده است و هیچگونه مشکلی نداریم.

به گزارش ایلنا از سمنان، محمد باقر منوچهری بیان کرد: در نیمه اول سال جاری مجوز ورود ۹ هزار و ۵۰۷ تُن شکر برای استان صادر شده است که تاکنون بالغ بر ۷ هزار و ۴۴۵ تُن شکر برای صنف و صنعت استان جذب شده است.

وی ادامه داد: میزان شکر جذب شده برای صنف و صنعت استان در سال جاری تاکنون بالغ بر ۲ برابر سهمیه تخصیص یافته در مدت مشابه سال گذشته است.

منوچهری ضمن بیان اینکه بالغ بر ۶ هزار تُن آرد به طور میانگین در استان مصرف خواهد شد، تصریح کرد: پیگیری ها برای جذب میزان سهمیه تخصیص یافته شکر استان در دستور کار قرار دارد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر بالغ بر ۲۸ هزار تُن گندم برابر ۳ ماه و نیم ذخیره مورد نیاز در استان انبار شده است.

مدیرعامل غله استان سمنان یادآور شد: از محل واردات در استان ۱۲ هزار تُن مجوز واردات داشتیم که ۶ هزار تُن به استان وارد شده است.

منوچهری افزود: برای تامین گندم استان ۸ هزار تُن نیز از استان گلستان وارد شده که ۲ هزار تُن دیگر در دست اقدام است.

وی با تاکید بر اینکه ماهیانه به صورت میانگین ۸ هزار تُن گندم در استان مصرف خواهد شد، اضافه کرد: مشکلی در موجودی و کیفیت گندم و آرد در استان نداریم.

 

انتهای پیام/
گندم کشاورزان استان سمنان شرکت غله و خدمات بازرگانی سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر