کد خبر: 1126668 A

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد:

کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش ایلنا، امین حسین نقشینه گفت: بارش‌ها ازصبح امروز در گیلان و مازندران آغاز شده علاوه بر آن در استان‌های گلستان، خراسان شمالی، مناطق شمالی آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات شمالی خراسان رضوی ارتفاعات استان‌های تهران ، سمنان، زنجان، قزوین، البرز بارش  را به صورت رگبار و رعد و برق و کاهش محسوس دما را پیش بینی خواهیم کرد.

وی افزود: در پنج روز آینده در بعد از ظهر‌ها و اوایل شب روی ارتفاعات زاگرس مرکزی، جنوب سیستان و بلوچستان، شمال غرب هرمزگان و جنوب غرب فارس رشد ابر را  پیش بینی می‌کنیم که برای برخی مناطق رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید را  خواهیم داشت.
 
 کارشناس هواشناسی در مورد وضعیت جوی کشور در نوار شرقی گفت: تا آخر هفته در نوار شرقی کشور به ویژه، خراسان شمالی، جنوب شرق خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و همچنین کاهش دید افقی پیش بینی می‌شود.  
 
وی در مورد وضعیت جوی تهران گفت: برای تهران طی پنج روز آینده آسمان صاف تا قسمتی ابری خواهد بود، برای امشب پیش بینی رگبار و از عصر امروز وزش باد شدید همراه با گرد و خاک را پیش بینی خواهیم کرد. بیشینه دما امروز در تهران ۳۳ درجه و کمینه دما در شمیرانات ۲۰ درجه خواهد بود. 

انتهای پیام/
  • دبیر :

استان کشور رشد سازمان هواشناسی گرد و خاک هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر