کد خبر: 1126112 A

یک مقام مسئول مطرح کرد:

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: سم پاشی درختان شهر اصفهان به صورت زمینی و با دستگاه های متصل به تراکتور در فصل بهار انجام می شود.

به گزارش ایلنا از اصفهان، فروغ مرتضایی نژاد در واکنش به شایعه سم پاشی درختان شهر از سوی شهرداری با هلیکوپتر که در فضای مجازی منتشر شده اظهار کرد: این کار که برای دفع آفات است، کاملا به صورت زمینی انجام می شود.

وی ادامه داد: در مرحله نخست سم پاشی، با محاسبه درجه حرارت تجمعی و زمان ظهور و فعالیت آفات از فروردین ماه آغاز می شود و تا نیمه های اردیبهشت ادامه دارد.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان تصریح کرد: این اقدام هم به صورت شبانه  و کاملا زمینی صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینکه سمپاشی درختان نارون علیه آفات برگ‌ خوار، شته، شپشک خونی، سوسک چوب ‌خوار شاخک بلند و پروانه زنبور مانند و نیز سمپاشی تاج درختان اقاقیا، بید و کاج علیه آفت شته در مکان‌ های آلوده طی سمپاشی عمومی مرحله اول انجام می شود، گفت: سمپاشی قسمت تاج همه درختان نارون، چنار، زبان گنجشک، بید، اقاقیا و انواع گونه‌ های سرو مبتلا به آفت کنه تار عنکبوتی به وسیله یکی از سموم کنه‌کش مورد تایید حفظ نباتات نیز در سم پاشی شبانه مرحله دوم اجرایی می شود.

مرتضایی نژاد بیان کرد: زمان انجام این کار، در خرداد ماه و براساس شرایط جوی و میزان آفات است.

وی با بیان اینکه برای صرفه جویی در میزان سم مصرفی و افزایش کیفیت سموم، از دستگاه متصل به تراکتور استفاده می شود، اظهار داشت: شست و شوی درختان و درختچه های شهر اصفهان نیز برای افزایش سرزندگی و کاهش غبار و آلاینده های روی درختان صورت می گیرد که این کار سبب شده در مصرف سموم در طول سال صرفه جویی شود.  

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان تصریح کرد: شست و شوی درختان با استفاده از مواد مخصوص و در برخی موارد شوینده های معمولی، دو بار در هر تابستان انجام می شود که این اقدام باعث شده دفعات سم پاشی عمومی درختان شهر یک بار کاهش داشته باشد.

سمپاشی هوایی، غیراصولی و شایعه است

حسین امیری، معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان نیز با اشاره به نحوه سم پاشی درختان در سطح شهر گفت: اجرای سم پاشی درختان و فضای سبز در شهر اصفهان با رعایت دستورالعمل های اجرایی و به صورت کامل تحت نظارت سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان اجرایی می شود‌.

وی افزود: به منظور جلوگیری از شیوع بیماری های گیاهی و آفات به درختان و فضای سبز در صورت نیاز و با توجه به شرایط آب و هوایی در طول سال طی چند مرحله عملیات شستشوی درختان و سم پاشی اجرا می شود.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان در خصوص انتشار برخی شایعات در فضای مجازی مبنی بر سمپاشی هوایی گفت: با توجه به اصولی نبودن این اقدام شهرداری اصفهان تاکنون هیچ اقدامی در این خصوص انجام نداده است.

وی ادامه داد: از شهروندان محترم درخواست داریم به شایعات بی اساس توجه نداشته و اخبار شهرداری را از منابع معتبر از جمله خبرگزاری ها و روزنامه های رسمی دنبال کنند.

انتهای پیام/
اصفهان شهرداری فضای سبز معاون سم پاشی شهرداری اصفهان ایلنا استان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر