کد خبر: 1126108 A

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس خبر داد:

معاون خدمات‌شهری شهرداری بندرعباس از احداث فاز نخست«لندفیل بهداشتی» در سایت دفن پسماندهای شهری بندرعباس خبر داد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، اسماعیل موحدی‌نژاد درباره احداث فاز اول لندفیل بهداشتی پسماند شهر بندرعباس اظهار کرد: این پروژه با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی احداث شده است.

وی افزود: اغلب شهرها با معضل تولید حجم زیاد پسماند شهری روبرو هستند که با توجه به اهمیت مسئله مدیریت پسماندهای شهری، این موضوع نیازمند مدیریت صحیح و کامل است.

معاون خدمات‌شهری شهرداری بندرعباس با بیان اینکه این پروژه در دو فاز اجرایی می‌شود، تصریح کرد: احداث سلول دفن بهداشتی شامل دو بخش لاگون تبخیری شیرابه با ظرفیت 200 و 400 مترمکعب در نظر گرفته شده است.

موحدی‌نژاد اضافه کرد: این سلول دفن با هدف عدم نفوذ شیرابه زباله‌های دفن شده به زمین، جلوگیری از آلودگی آب های زیرزمینی و فرسایش خاک احداث شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس اشاره کرد: اعتبار مورد نیاز برای این سلول دفن بهداشتی در فاز اول 20 میلیارد ریال و از محل اعتبارات ملی تامین شده است.

وی اضافه کرد: علاوه بر این موضوع، پیگیری لازم جهت جذب 60 میلیارد ریال برای توسعه سایت دفن پسماندهای شهر نیز انجام خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به تولید روزانه حدود ۳۶۰ تن زباله در بندرعباس، ادامه داد: مهمترین گام در مدیریت پسماند، مرحله تفکیک از مبدا است که منجر به کاهش حجم تولید زباله می‌شود.

موحدی‌نژاد با بیان اینکه نقش شهروندان در اجرای موفق طرح تفکیک از مبداء بسیار مهم و اساسی است، ادامه داد: از سال 1397 طرح تفکیک اصولی پسماندهای شهری تحت عنوان«طرح تپش» در دستورکار قرار گرفت که نتایج خوبی نیز به دنبال داشت اما متأسفانه به دلیل شیوع ویروس کووید 19 و مصوبه ستاد کرونا متوقف شده است.

انتهای پیام/
تولید زباله خاک زمین شهرداری موحدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر