کد خبر: 1126096 A

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد:

کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش ایلنا، امین حسین نقشینه گفت: بارش‌ها ازصبح امروز در گیلان و مازندران آغاز شده علاوه بر آن در استان‌های گلستان ،خراسان شمالی،و مناطق شمالی آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات شمالی خراسان رضوی ارتفاعات استان‌های تهران ،سمنان، زنجان، قزوین ،البرز بارش  را به صورت رگبار و رعد و برق و کاهش محسوس دما را پیش بینی خواهیم کرد.

وی افزود: شدت بارش‌ها امروز در گیلان و مازندران، اردبیل را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: فردا همین شرایط در برخی نقاط آدربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازنداران، گلستان و ارتفاعات تهران، سمنان، البرز پیش بینی می‌شود.

این کارشناس هواشناسی گفت: برای دوشنبه، سه شنبه وچهارشنبه بارش‌ها محدود به اردبیل و سواحل دریای خزر به شکل بارش‌های پراکنده خواهد بود.

وی ادامه داد: در پنج روز آینده در بعد از ظهر‌ها و اوایل شب روی ارتفاعات زاگرس مرکزی، جنوب سیستان و بلوچستان، شمال غرب هرمزگان و جنوب غرب فارس رشد ابر را  پیش بینی می‌کنیم که برای برخی مناطق رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید را  خواهیم داشت.

وی گفت: امروز در شمال غرب و غرب کشور در  ساعات بعد از ظهر و اوایل شب تندباد موقتی با احتمال گردو خاک را در پیش خواهیم داشت.

وی در مورد وضعیت جوی کشور در نوار شرقی گفت: تا آخر هفته در نوار شرقی کشور به ویژه، خراسان شمالی، جنوب شرق خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و همچنین کاهش دید افقی پیش بینی می‌شود.   

وی در پایان در مورد وضعیت جوی تهران گفت: برای تهران طی پنج روز آینده آسمان صاف تا قسمتی ابری خواهد بود، برای امشب پیش بینی رگبار و از عصر امروز وزش باد شدید همراه با گرد و خاک را پیش بینی خواهیم کرد. بیشینه دما امروز در تهران ۳۳ درجه و کمینه دما در شمیرانات ۲۰ درجه خواهد بود. 

انتهای پیام/
آذربایجان شرقی استان کشور سازمان هواشناسی گرد و خاک هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر