کد خبر: 1122488 A

۷۰ درصد تست‌های کرونا در گناباد و بجستان مثبت است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گناباد گفت: به طور متوسط روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ تست کرونا در شهرستان‌های تابعه این دانشگاه در گناباد و بجستان انجام می‌شود که نتیجه ۷۰ درصد آن مثبت است.

۷۰ درصد تست‌های کرونا در گناباد و بجستان مثبت است

به گزارش ایلنا از مشهد، جواد باذلی در این باره افزود: از مجموع ۲۴ هزار و ۴۷۱ تست کرونا که از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون در شهرستان های گناباد و بجستان گرفته شده است که ۱۳ هزار و ۵۶۹ مورد آن مثبت بوده است.

وی ادامه داد: از مجموع جمعیت ۱۳۰ هزار نفری شهرستان های گناباد و بجستان تاکنون ۳۶ هزار و ۱۶۷ نفر دز اول و دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند و در صورتی که واکسن به میزان کافی در دسترس باشد توانایی تزریق روزانه افزون بر ۲ هزار واکسن در این شهرستان ها وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: این دانشگاه از نظر تزریق واکسن به نسبت جمعیت زیر پوشش رتبه نخست را در استان خراسان رضوی به خود اختصاص داده است.

وی اضافه کرد: ۱۰ میلیارد ریال به غیر از هزینه های درمان، تهیه دارو، استهلاک تجهیزات و غیره ماهانه تنها برای تامین لوازم حفاظت فردی پرسنل بیمارستان علامه بهلول گنابادی در بخش درمان بیماران کرونایی هزینه می شود.

انتهای پیام/
بهداشتی و درمانی بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی مشهد هزینه های درمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر

ویژه نمایشگاه متافو