کد خبر: 1122415 A

عضو شورای شهر بندرعباس خبر داد؛

عضو شورای شهر بندرعباس گفت: در سازمان های مختلف شهرداری نسبت به چارت سازمانی مصوب نیروی مازاد داریم در حالیکه در آتش نشانی با کمبود نیرو مواجهیم که آتش نشان در مرخصی خود با چالش مواجه است.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، یعقوب دبیری نژاد در  ششمین جلسه علنی شورا اظهار کرد: متاسفانه از ابتدای شیوع کرونا آتش نشانان که در خط مقدم مبارزه با کرونا همزمان با کادر درمان شبانه روز درحال ضدعفونی معابر و مشغول فعالیت بودند، از حق طبیعی خود که مرخصی استعلاجی در رابطه با بیماری کرونا که حق هر کارگر و کارمندیست محروم بودند.

وی در این خصوص افزود: متاسفانه زمانی که باید از مرخصی استعلاجی استفاده می کردند الزام داشتند که از مرخصی استحقاقیشان برای ایام قرنطینه کرونا استفاده کنند.

این عضو شورا در ادامه ابراز کرد: اگر یک نفر از پرسنل آتش نشانی در اثر ابتلا به کرونا دچار بیماری شود و خدای نکرده فوت کند همه ما باید پاسخگوی مرگ او باشیم.

وی تصریح کرد: در سازمان های مختلف شهرداری، چندین هزار نیروی مازاد داریم در حالیکه در آتش نشانی با کمبود نیرو مواجه ایم که آتش نشان در مرخصی خود با چالش مواجه است.

دبیری نژاد گفت: خواهش من این است که مسؤلین و هیئت مدیره سازمان آتش نشانی با حساسیت موضوع را پیگیری کنند تا این موضوع را ساماندهی کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس عنوان کرد: آتش نشانان و نیروهای سازمان آتش نشانی این آمادگی را دارند که از وقت استراحتشان کم کنند و جای خالی همکارانشان پر کنند.

وی ادامه داد: شهرداری مرکزی بخشنامه ای به تمامی سازمان ها داشته است که باید براساس پروتکل های بهداشتی و موارد ابلاغ شده از سمت استانداری نیازی به تست مثبت کرونا نبوده و صرفا براساس گواهی پزشک می توانند از استعلاجی استفاده کنند.

دبیری نژاد در پایان برای خانواده مرحوم محمد پاکارزاده آرزوی صبر و برای آتش نشان علی‌پور آرزوی سلامتی و بهبود کرد.

انتهای پیام/
آتش نشانی جلسه علنی شورای اسلامی شهر شورای شهر شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر