کد خبر: 1122160 A

مدیر پشتیبانی و دفتر فنی دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت: با رایزنی و پیگیری‌های مسئولان دانشکده علوم پزشکی تربت جام بیمارستان سجادیه به دومین دستگاه اکسیژن‌ساز تجهیز و به زودی نصب و راه اندازی می‌شود.

به گزارش ایلنا از مشهد، محمد حسن خاکی مدیر پشتیبانی و دفتر فنی دانشکده علوم پزشکی تربت جام با اشاره به اینکه دومین دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان سجادیه با هدف رفع نیاز بیماران، به زودی نصب و راه اندازی می‌شود گفت: این دستگاه اکسیژن ساز با ظرفیت تولید ۶۰۰ لیتر اکسیژن در دقیقه و با خلوص ۹۳ درصد از طریق تولید کننده دستگاه‌های اکسیژن ساز و وزارت متبوع به دانشکده اختصاص یافت و به محل بیمارستان منتقل گردیده است که با آماده سازی محل زیر ساخت آن از جمله کف سازی، کابل کشی و لوله گذاری توسط دانشکده در حال انجام می‌باشد و بزودی به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود: در حال حاضر یک دستگاه اکسیژن ساز با همین ظرفیت و همچنین یک مخزن اکسیژن مایع با ظرفیت ۱۰ هزار لیتر در بیمارستان فعال می‌باشد که با اضافه کردن دستگاه خریداری شده تا حدود زیادی مشکل کمبود اکسیژن مرتفع خواهد شد.

مدیر پشتیبانی و دفتر فنی دانشکده علوم پزشکی تربت جام ادامه داد: این دانشکده در تلاش است تا با تهیه یک عدد مخزن ذخیره اکسیژن مایع به ظرفیت ۲۰ هزار لیتر و نصب و بهره‌برداری آن مشکل کمبود اکسیژن بیمارستان را بطور کامل برطرف کند.

خاکی بیان کرد: یکی از موثرترین شیوه‌های مقابله با بیماری کووید ۱۹ اکسیژن‌تراپی است، در حال حاضر با گسترش بیماری کرونا در شهرستان و دیگر شهرستان‌های همجوار و احتیاج بیماران به دستگاه اکسیژن ساز این دستگاه می‌تواند کمک بسیار خوبی به بیمارستان و درمان بیماران کرونایی کند.

انتهای پیام/
  • دبیر :

بیمارستان تربت جام درمان علوم پزشکی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر