کد خبر: 1121827 A

استاندار آذربایجان شرقی:

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی گفت: ۳۳ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال استان واکسینه شده‌اند که از متوسط کشوری بیشتر است و تلاش می‌شود تا پایان شهریور، این مقدار به ۶۰ درصد افزایش یابد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، محمدرضا پورمحمدی در چهلمین جلسه‌  ستاد استانی مقابله با کرونای آذربایجان شرقی  با اشاره به تسریع روند واکسیناسیون در استان گفت: با همکاری ارتش، نیروی انتظامی، هلال احمر و شهرداری تعداد مراکز تجمعی واکسیناسیون به هشت مرکز افزایش یافته که طی پنج روز آینده چهار مرکز دیگر نیز اضافه می‌شود.

وی اظهار کرد: با توجه به عدم تعطیلی ادارات در روزهای پنجشنبه، ساعت فعالیت آنها از ۷:۳۰ الی ۱۴ ظهر است.

وی افزود: براساس مصوبه‌ی ستاد ملی مقابله با کرونا، در شهرهای قرمز گروه های شغلی یک مجاز به فعالیت هستند و گروه های شغلی دو نیز با شرط رعایت تمامی شیوه نامه های بهداشتی می‌توانند فعالیت کنند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به فعالیت بازارها و پاساژها با رعایت تمامی دستوالعمل های بهداشتی در شهرهای قرمز ادامه داد: گروه های شغلی سه و چهار در شهرهای قرمز همچنان تعطیل هستند.

وی با بیای اینکه سویه دلتای ویروس کرونا از شرق کشور وارد شده گفت: با وجود اینکه پیک بیماری در استان های شرقی در حال کاهش بوده اما روند ابتلا در استان های غربی و شمال‌غربی در حال افزایش است.

پورمحمدی خاطرنشان کرد: متاسفانه روند بیماری در آذربایجان شرقی رو به افزایش بوده و اگر این روند ادامه یابد وضعیت نگران کننده است.

انتهای پیام/
آذربایجان شرقی پورمحمدی نیروی انتظامی واکسیناسیون هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر