کد خبر: 1121555 A

دبیر ششمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران خبر داد؛

دبیر ششمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران گفت: برای شرکت در ششمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران هزار و ۱۲۲ اثر به دبیرخانه ارسال شده که نسبت به دوره قبل رشد دوبرابری داشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی ارشاد استان، محمدحسین اسماعیلی با اشاره به ششمین دوسالانه ملی خوشنویسی  ایران گفت: استقبال گسترده هنرمندان کشور از این رخداد هنری و فرهنگی ملی نسبت به دوره‌های قبل بی نظیر بوده و در مقایسه با دوره قبل رشد 2 برابری داشته است.

دبیر ششمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران ادامه داد: در این دوره ۴۸۶ اثر در رشته نستعلیق، ۱۸۵ اثر در رشته شکسته نستعلیق،۳۰ اثر در بخش نسخ، ۳۹ اثر در بخش ثلث و ۱۴۶ اثر نقاشی خط ارسال شده و همچنین در این دوره برای نخستین بار ۱۶۸ اثر در بخش بانوان و ۶۸ اثر در بخش جوانان شرکت کرده‌اند.

وی تاکید کرد: با توجه به شرایط ناشی از کرونا و محدودیت‌های موجود، اجرای حضوری نفرات برگزیده در مرکز استان محل اقامتشان و با نظارت انجمن خوشنویسان و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها برگزار می‌شود که زمان و شرایط آن از سوی دبیرخانه دوسالانه اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین عنوان کرد: هیئت داوران دوسالانه از میان آثار هنرمندان بخش حضوری و با در نظر گرفتن معدل اثر ارسالی و اثر تحریری، نفرات برتر را انتخاب خواهند کرد و نفرات برتر در مراسم ویژه‌ای جوایز را دریافت می‌کنند.

اسماعیلیل گفت: ششمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران به همت انجمن خوشنویسان ایران و قزوین و با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، دفتر امور تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، فرهنگستان هنر، استانداری و سازمان برنامه ‌و بودجه استان قزوین، صدا و سیمای مرکز قزوین برگزار می‌شود.

انتهای پیام/
  • دبیر :

ایران خوشنویسی رشد روابط عمومی هنرهای تجسمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر