کد خبر: 1119353 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خبر داد ؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از فوت هفت بیمار کرونایی در استان کهگیلویه و بویراحمد در شبانه روز گذشته خبرداد.

به گزارش ایلنا از یاسوج،" پرویز یزدان پناه " در گفت و گو با رسانه ها گفت: در مجموع از ابتدای شیوع کروناویرس تا کنون ۷۶۵ نفر در استان کهگیلویه و بویراحمد با تست مثبت پی سی آر فوت کردند.

وی افزود: هم اکنون ۵۶۰ نفر بیمار در بیمارستان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد بستری که از این تعداد ۲۸۲ نفر بستری مثبت قطعی کرونایی و ۳۶ نفر در بخش ای‌سی‌یو به سر می برند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: از ابتدای شیوع این بیماری ویروسی تاکنون ۵۶ هزار و ۶۰۹ نفر مبتلا به کرونا در این استان بهبود یافته کامل یافته‌اند.

یزدان‌پناه افزود: در شبانه روز گذشته از ۹۷۳ تست پی سی آر گرفته شده، که ۴۰ درصد مثبت بوده و بیشتر موارد مثبت مربوط به شهرستان‌های بویراحمد، گچساران، کهگیلویه، باشت و مارگون بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: در این مدت ۶۵۰ مورد تست رپید گرفته شده که از این تعداد ۳۰ درصد مثبت کرونایی بوده و بیشتر موارد مربوط به شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و دنا بودند.

وی با هُشدار به روند رو به افزایش تعداد مبتلایان و فوتی‌های کرونایی در استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: مردم با عادی انگاری و بی توجهی به دستور العمل‌های بهداشتی، شرکت در تجمعات و دور همی‌های خانوادگی زمینه سونامی کرونا را در استان فراهم کرده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، انجام سفرهای غیرضروری و رفتن به مکان‌های شلوغ و پر خطر و همچنین خودداری از زدن ماسک و رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی را از دیگر علل شیوع گسترده و افزایش مرگ میر کروناویروس در استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد.

یزدان پناه گفت: در صورت تداوم سهل انگاری‌ها و عادی انگاری‌ها، ضمن تکمیل تخت‌های بیمارستان‌ها از بیماران کرونایی با بحران غیرقابل کنترل این بیماری در استان مواجه خواهیم شد.

وی از مردم استان کهگیلویه و بویراحمد درخواست کرد هُشدارها را جدی گرفته و از رفتن به مراکز شلوغ و پر جمعیت و سفرهای غیرضروری خودداری کرده و با ماندن در خانه و رعایت ۱۰۰ درصدی دستور العمل‌ها و شیوه نامه‌های بهداشتی ضمن حفظ سلامتی خود و دیگران کادر درمان را برای امداد رسانی به بیماران کرونایی یاری کنند.

 

انتهای پیام/
کروناویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر