کد خبر: 1101713 A

رئیس گروه موزه‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت :کمیته ملی موزه‌های ایران(ایکوم‌) طی نامه‌ای از موزه بزرگ خراسان و موزه فردوسی تقدیر کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد ، محمدرضا پهلوان با اعلام این خبر افزود: مراتب تقدیر و سپاس ایکوم ایران برای تلاش و همیاری ارزنده این موزه‌ها در ارائه خدمات مرتبط موزه در فضای مجازی و در راستای تحقق شعار ایکوم در سال ۱۴۰۰ بوده است.

رئیس گروه موزه‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی ادامه داد:با توجه به شرایط و محدودیت‌های قرنطینه، کرونا و هم‌چنین وجود ویروس منحوس کرونا، پیشرفت و تحول چشم‌گیر تکنولوژی در سال‌های اخیر در زمینه کیفیت نگهداری و ارائه اطلاعات موجب شد تا موسسات و نهادهای مختلف فرهنگی بتوانند در این شرایط سخت با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین یادگارهای ارزشمند و میراث‌فرهنگی ملموس و ناملموس نیاکان سرزمین خویش را به فاخرترین صورت ممکن در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی معرفی کنند و به این ترتیب چراغ امید را برای آیندگان روشن نگاه دارند.

پهلوان یادآور شد:در حال حاضر خراسان رضوی ۹۷ موزه فعال دارد که به دلیل شرایط و محدودیت‌های کرونا بیشتر این موزه‌ها تعطیل و یا به‌صورت محدود با رعایت پروتکل‌های بهداشتی پذیرای بازدیدکنندگان هستند.

موزه بزرگ و منطقه‌ای خراسان با وجود قرار دادشتن در فضای بوستان کوهسنگی مشهد و هم‌چنین موزه فردوسی نیز با وجود قرار داشتن در فضای داخلی باغ آرامگاه فردوسی از دیگر موزه‌های این استان و ایران مجزا نیستند و به منظور حفظ سلامتی علاقه مندان بازدید کننده و هم‌چنین جلوگیری از شیوع ویروس کرونا فعلا تعطیل هستند.

انتهای پیام/
ایران خراسان رضوی فناوری گردشگری و صنایع دستی موزه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر