کد خبر: 1097096 A

معاون مدیر عامل و رئیس جمعیت هلال احمر کاشان گفت: امدادرسانی به آسیب‌دیدگان در جاده‌های منتهی به این شهرستان در بهار امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۵ درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایلنا از کاشان، سید منصور میرابوطالبی در گفت‌‌و‌گو با خبرنگاران اظهار داشت: در سه ماه نخست امسال نجاتگران داوطلب این جمعیت با انجام ۳۳ ماموریت، ۷۷ نفر از هموطنان آسیب‌ دیده را  امدادرسانی کردند.

وی با اشاره به مصدوم شدن 60 نفر در این حوادث افزود: امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان کاشان در این مدت ۱۰ مصدوم را برای درمان و بررسی بیشتر با آمبولانس به مراکز درمانی شهرستان انتقال دادند.

معاون مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان بیان کرد: نیروهای داوطلب این جمعیت در پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای کاشان در 7 فقره تصادف با تجهیزات فنی اقدام‌ به رهاسازی مصدومان از داخل خوردو کردند.

وی از مردم خواست برای امدادرسانی جمعیت هلال احمر در حادثه‌ها و سانحه‌های طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره اضطراری ملی ۱۱۲ تماس بگیرند.

رئیس جمعیت هلال احمر کاشان با تاکید بر اینکه نجاتگران این سازمان از نیروهای جوان و مردمی هستند، افزود: همشهریان عزیز می‌توانند پس از سپری کردن دوره های عمومی و تخصصی امداد و نجات به عنوان نیروی داوطلب در این سازمان به کارگیری شوند.

میرابوطالبی با اشاره به اینکه اصفهان در مواقع بحران به عنوان جایگزین تهران تعیین شده است، اضافه کرد: کاشان نزدیک‌ترین شهر استان اصفهان به تهران است که با وجود راه‌آهن، آزادراه و دارا بودن فرودگاه می‌تواند در مواقع بحران کمک کند.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ شمال اصفهان، دارای ۲ پایگاه امداد و نجات جاده‌ای جمعیت هلال احمر است.

انتهای پیام/
جاده جمعیت هلال احمر رئیس جمعیت هلال احمر هلال احمر کاشان جوان ایلنا استان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر