کد خبر: 1096960 A

رئیس شوراهای حل اختلاف استان قزوین گفت: در سال 98 میزان مصالحه‌های انجام شده در شوراهای حل اختلاف قزوین 27 درصد بود که با رشد 6 درصدی در سال 99 به 33 درصد رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی شورای حل اختلاف استان، حجت السلام محمد حیدری در مراسم تجلیل از اعضاء و کارکنان شوراهای حل اختلاف استان که صبح امروز در سالن اجتماعات دادگستری کل استان برگزار شد گفت: شهید بهشتی با خدمات شایسته و بایسته خود خالصانه و صادقانه توان خود را در طبق اخلاص گذاشته و در جهت خدمت به مردم در این راه جانفشانی کرده و به شهادت رسید.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان قزوین با اشاره به مصالحه‌های انجام شده در استان ابراز کرد: در سال 98 رتبه استان در کشور 23 بود که در سال 99 به رتبه 14 در بین استان‌ها ارتقاء یافت.

وی ادامه داد: از نظر درصدی نیز در ایجاد صلح و سازش با 6 درصد رشد از 27 به 33 درصد افزایش یافت؛ همچنین در سه ماهه نخست سال نیز رتبه استان 35 درصد است.

این مقام مسئول مزیت مختومه شدن پرونده‌ها با صلح و سازش را در جلوگیری از تشکیل پرونده‌های متعدد در دادگستری بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: پرونده‌هایی که در شعب شوراها و واحدهای مصالحه با صلح و سازش مختومه می‌شوند بنا به توافق طرفین برای آن‌ها مجددا در محاکم تشکیل پرونده نمی‌شود و این امر یکی از عوامل موثر در کاهش ورودی میزان پرونده‌ها به دادگستری است.

حیدری گفت: 15 شعبه طلایه داران روستایی راه اندازی شده و  این شعب در مصالحه پیشگام  بوده و در زمینه صلح و سازش پرونده‌ها با شوراها همکاری می‌کنند.

انتهای پیام/
استان قزوین رشد روابط عمومی سالن اجتماعات شهید بهشتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر